PRVA PRIČA HRVATSKOG NOGOMETA / Senzacionalni hrvatski wunderkind zasjenio apsolutno sve: To što on radi je strašno; 'Malo sam pohlepan za gol'

Roko Šimić senzacionalni je mladi reprezentativac koji je preko noći postao prva priča hrvatskog nogometa

13.10.2021.
22:49

Mlada hrvatska U-21 reprezentacija razbila je u utorak Azerbajdžan u četvrtoj utakmici kvalifikacija za Euro 2023. S 5-1 slavljem skočili su na prvo mjesto skupine. Senzacionalni Roko Šimić je u samo 35 minuta zabio je hat-trick. Njegov treći gol pao je s bijele točke.

MLADI VATRENI PREGAZILI AZERBAJDŽAN /

Bišćanovi momci odigrali utakmicu za pamćenje, sjajni Roko Šimić zabio hat-trick u prvom poluvremenu

'Nije bio penal ali evo pohlepan sam'

"Nije bio penal ali evo pohlepan sam, htio sam još jedan gol", kazao je u šaljivom tonu i sa smiješkom Roko Šimić koji ima samo 18 godina.

Tek je Roko praktički zakoračio u seniorski nogomet a već je postao prva priča hrvatskog nogometa. Priča koja nije samo vezana uz njegovog poznatog oca Darija, slavnog brončanog Vatrenog, bivšeg braniča Milana i Dinama.

Roko je praktički preko noći postao senzacija a sad svi živi o njemu pričaju i govore kako bi mogao nadmašiti i svog oca. Naravno da je njemu to sve vjetar u leđa i dodatni motiv da nastavi s mukotrpnim radom i treninzima, da napreduje još više kao igrač.

Liefering na krilima mladog Roka

Roko Šimić je ove sezone preselio iz Lokomotive preselio Red Bull Salzburg, koji ga je pak poslao na posudbu u drugoligaša Liefering, a on je eksplodirao. U devet utakmica za Liefering zabio je Roko šest pogodaka, dodao je još dva u UEFA Ligi mladih za Salzburg a u četiri kvalifikacijske utakmice za U-21 reprezentaciju Hrvatske zabio je pet pogodaka.

Pogledajte što je rekao Roko kao i izbornik mlade U-21 reprezentacije Igor Bišćan u priloženom prilogu RTL-a.