ZAKON BRAĆE: / Kad igraju Dinamo i Lokomotiva, zna se tko pobjeđuje

Prva utakmica 9. kola hrvatskog prvenstva donijela nam je 'bratski okršaj' između Dinama i njegove neslužbene filijale Lokomotive.

11.9.2015.
19:50
PIXSELL, Slavko Midžor

Iz Maksimira je na Kajzericu ovo ljeto opet otišla gomila igrača, ali ni to nije pomoglo Lokomotivi. Protiv Dinama joj stvarno nikako ne ide: ovo je bila 18. međusobna utakmica ovih klubova i 17. pobjeda Modrih, a jedan je dvoboj, ne biste vjerovali, okončan remijem. Trener Lokosa i kandidat za novog hrvatskog izbornika Ante Čačić ni ovom prilikom nije uspio pronaći taktiku da zaustavi Dinamo. Baš čudno.

BRZA LINIJA MAKSIMIR - KAJZERICA: /

Dinamo opet poslao igrača u Lokomotivu (epizoda 14)

Dva gola Henriqueza

Uglavnom, Dinamo je golijadom protiv "motiviranog" suparnika najavio srijedu i dvoboj protiv Arsenala na Maksimiru u prvom kolu Lige prvaka. Arsene Wenger nesumnjivo drhti nakon ovakve goropadne predstave Mamićeve momčadi.

Dinamo je poveo u 36. minuti kada je Pivarić nabacio s lijevog krila, a Henriquez glavom smjestio loptu u mrežu. U 64. minuti je opet na sceni bio isti dvojac: Pivarić je ovaj put ubacio loptu po zemlji, golman Lokomotive Zelenika je 'zaplivao' u prazno, a Henriquez iz blizine zabio za 2:0.

Pet bodova ispred Rijeke

U 71. minuti Fernandes je s 15-ak metara iskosa pogodio suprotni kut, a konačnih je 4:0 tri minute kasnije postavio Sigali, pogodivši glavom nakon asistencije Pinta.

S odigranom utakmicom više vodeći Dinamo sada ima 19 bodova, pet više od Rijeke i Splita. Slijede Hajduk s 13 i Lokomotiva s deset bodova.