ZAČUĐUJUĆA IZJAVA: / Rakitić stao u obranu prostaka Piquea

19.8.2015.
9:11

Barcelona je u ponedjeljak na svome Camp Nouu imala nemoguću misiju: pokušavala je uloviti zaostatak 0:4 iz prve utakmice igrane prošli tjedan na San Mamesu. Imali su Katalonci prednost od 43. minute kada je strijelac bio Lionel Messi, ali sve su im nade okopnile u 56. minuti. Pique je tada potpuno izgubio živce jer je smatrao da je pomoćni sudac trebao označiti zaleđe u jednom napadu gostiju. Prešao je pritom španjolski reprezentativac granicu dobrog ukusa i uz obilje psovki izvrijeđao suca. Dakako, dobio je crveni karton, a sada mu prijeti nekoliko utakmica suspenzije.

ČEKA GA DRASTIČNA KAZNA: /

Sramotan ispad Barcelonine zvijezde

"Nije on tako mislio"

Iako je teško opravdati Piqueov ispad, hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je ipak pokušao pronaći alibi svome suigraču.

"Zabrinut sam jer nam je Pique iznimno važan igrač. Siguran sam da nije mislio ništa od onoga što je rekao, bila je u pitanju samo nervoza. Ako je to za isključenje, onda će u svakoj utakmici biti puno crvenih kartona. Nadam se da neće dobiti tešku kaznu", rekao je Rakitić za Barceloninu internetsku stranicu.

"Moramo čestitati Athleticu"

O izgubljenom naslovu u Superkupu i činjenici da Barcelona ipak neće osvojiti svih šest trofeja u ovoj kalendarskoj godini, Rakitić je rekao:

"Nitko nije želio svih šest trofeja više od nas, ali igrali smo protiv jakog suparnika i moramo čestitati Athleticu."