Tko je tu lud? / Vratar držao loptu u rukama 45 sekundi, a bizarna reakcija suca šokirala sve igrače

Tako su u drugom poluvremenu utakmice pet igrača Corinthiansa dobili žute kartone, dok je u 69. minuti čak i isključen Victor Cantillo zbog grubog prekršaja.

18.5.2022.
17:06

Urnebesne i nesvakidašnje scene dogodile su se na sinoćnjoj utakmici Copa Libertadoresa između Corinthiansa i Boce Juniorsa.

Ove dvije momčadi odigrale su bez pobjednika, a konačni rezultat iznosio je 1-1. S tim rezultatom se Corinthians približio sigurnom plasmanu u knockout fazu natjecanja, a Timao je zadržao jedan bod prednosti ispred Boce s osam bodova.

Corinthians je iskoristio svoj jedini udarac po vratima protivnika, u 16. minuti stigli su do vodstva. Benedetto je u 42. minuti izjednačio za Bocu, a drugo poluvrijeme bilo je puno kartona i incidenata.

Golman šokirao sve

Ipak, najzanimljiviji dio utakmice dogodio se u 98. minuti. Nisu se igrali produžeci, već je glavni sudac utakmice produžio susret za sedam minuta. Nakon napada Boce lopta se našla u rukama vratara Corinthiansa, Cassia, koji je i kapetan kluba.

rekordna posjeta ove sezone /

Maksimir rasprodan: Navijači Dinama razgrabili sve karte za derbi protiv Hajduka i proslavu naslova prvaka

Cassio je uzeo loptu u ruke nakon napada Boce, a nakon dugog zadržavanja glavni sudac je došao do njega i, umjesto da mu pokaže žuti karton kao što je uobičajena procedura u takvim situacija, on je uzeo loptu iz golmanovih ruku, spustio ju na travnjak i sugerirao mu da nastavi s igrom.

Cassio je, s druge strane, ponovno uzeo loptu u ruke i nastavio sa zadržavanjem igre. Glavni sudac uopće nije kompenzirao izgubljeno vrijeme ili kaznio vratara već je dosudio kraj utakmice. Spornu situaciju pogledajte OVDJE.