Atletico je na svom Vicente Calderonu slavio s visokih 4:0 protiv Udinesea, te se tako revanširao za poraz od 2:0 iz prošlog kola.

4.11.2011.
2:04

Austria Beč – Alkmaar 2:2 (Ortlechner 58, Barazite 61 / Elm 19-11m, Wernbloom 45) Metalist Harkiv – Malmö 3:1 (Taison 46, 56, Fininho 90 / Ranegie 66) Redoslijed: 1. Metalist Harkiv 10, 2. AZ Alkmaar 6, 3. Austria Beč 5, 4. Malmö 0

U skupini G Metalist je na domaćem travnjaku savladao Malmö 3:1 uz dva gola Taisona, te tako izborio plasman u 1/16 finala. U drugom susretu skupine Austria i Alkmaar remizirali su u Beču 2:2, pa će tako u posljednja dva kola voditi tijesnu međusobnu borbu za plasman dalje.

Birmingham – Club Brugge 2:2 (Beausejour 55, King 74-11m / Meunier 39, Akpala 44) Braga – Maribor 5:1 (Lima 4, Alan 7, Elderson 38, Vincius 85, Merida 90+1 / Volas 62) Redoslijed: 1.Club Brugge 7, 2. Birmingham 7, 3. Braga 7, 4. Maribor 1

U skupini H Braga je s 5:1 pregazila Maribor i tako se sa sedam bodova izjednačila s Birminghamom i Club Bruggeom koji su odigrali 2:2 na St. Andrew'su. Vodio je Club Brugge 2:0 golovima Meuniera i Akpale na poluvremenu, ali su u nastavku Beausejor i King vratili stvari na početak. Braga je pitanje pobjednika protiv Maribora rješila već do poluvremena kada je vodila 3:0, a u nastavku je samo dodatno povećala svoju prednost.

Atletico Madrid – Udinese 4:0 (Adrian 6, 12, Diego 36, Falcao 67) Celtic – Rennes 3:1 (Stokes 30, 43, Hooper 82 / Mangane 2) Redoslijed: 1. Atletico Madrid 7, 2. Udinese 7, 3. Celtic 5, 4. Rennes 2

U derbi utakmici skupine I Europa lige snage su na Vicente Calderonu odmjerili Atletico Madrid i Udinese. Slavili su domaćini s uvjerljivih 4:0 i tako se osvetili za poraz od 2:0 u prošlom kolu.

Već do poluvremena Atletico je imao vodstvo 3:0 dvama golovima Adriana i jednim Diega, da bi u nastavku Kolumbijac Radalem Falcao postavio točku na i. U drugom susretu skupine Celtic je na svom Celtic Parku savladao Rennes 3:1 i tako se uključio u borbu za plasman u 1/16 finala. Iako je Rennes vodio već od druge minute golom Kadera Manganea, Celtic je preokrenuo rezultat dvama golovima Anthonyja Stokesa već do poluvremena. Gary Hooper postavio je konačnih 3:1. Schalke – AEK Larnaca 0-0 Steaua Bukurešt – Maccabi Haifa 4:2 (Tatu 13, Costea 28, Tanase 64, 84 / Meshumar 36, Katan 40) Redoslijed: 1. Schalke 8, 2. Maccabi Haifa 6, 3. Steaua Bukurešt 5, 4. AEK Larnaca 2

Nogometaši Schalkea priredili su svojim navijačima neugodno iznenađenje, odigravši kod kuće skromnih 0:0 protiv AEK-a iz Larnace u ogledu 4. kola Europa lige u J skupini.

U drugoj utakmici ove skupine, Steaua je u Bukureštu pobijedila Maccabi Haifu s 4:2. Za goste je cijelu utakmicu odigrao naš Jurica Buljat. Domaćini su poveli s 2:0, ali se gostujući sastav vratio u utakmicu dvama golovima. Nakon što je Steaua u 61. minuti ostala bez isključenog Costee, još su porasle akcije Buljatove momčadi. No, Tanase je s dva gola ipak osigurao pobjedu rumunjskom predstavniku.

Twente – Odense 3:2 (Hoegh 35 – ag, Landzaat 37, Fer 82 / Fall 11, 62) Fulham – Wisla Krakow 4:1 (Duff 5, Johnson 30, 57, Sidwell 79 / Kirm 9) Redoslijed: 1. Twente 10, 2. Fulham 7, 3. Odense 3, 4. Wisla Krakow 3

U K skupini je Twente domaćom pobjedom 3:2 protiv danskog Odensea osigurao prolaz u daljnje natjecanje, jer sada ima 10 bodova. Blizu prolaska je i Fulham, koji je pred svojim navijačima svladao Wislu s 4:1, te na kontu ima 7 bodova.

http://video.rutube.ru/d96f97e3ee60c519be6e404e29b0eec9 AEK Atena – Lokomotiv Moskva 1:3 (Leonardo 60 – 11 m / Glušakov 50, Maicon 72, Ignatjev 80) Anderlecht – Sturm Graz 3:0 (Gillet 23, Suarez 74, De Sutter 81) Redoslijed: 1. Anderlecht 12, 2. Lokomotiv Moskva 9, 3. Sturm 3, 4. AEK Atena 0

Anderlecht je kao domaćin uvjerljivo pobijedio Sturm iz Graza s 3:0 u L skupini, te je četvrtom uzastopnom pobjedom osigurao prolaz u nokaut fazu. Za goste je branio hrvatski vratar Silvije Čavlina dok je, zanimljivo, naš 22-godišnji centarfor Darko Bodul, prvi strijelac austrijske Bundeslige sa 6 golova, cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Gosti su od 59. minute igrali bez isključenog Feldhofera, a pogotke za Anderlecht postigli su Gillet u 23. minuti, Suarez u 74. i De Sutter u 81. minuti. U istoj skupini je moskovski Lokomotiv u gostima svladao AEK iz Atene s 3:1, te se s devet bodova približio na korak do plasmana u 1/16 finala.