Na Copa Americi nastavlja se eliminacija favorita. Nakon domaćina Argentine, u četvrtfinalu je zaustavljen i Brazil.

18.7.2011.
10:54

Produžetke i kaznene udarce Paragvaj je izborio obranom. Carioce su u nekoliko navrata probili 'bunker', no tih nekoliko prilika koje su imali nisu iskoristili. U prvom dijelu dobre su šanse imali Neymar i Pato, u nastavku je opet zaprijetila zvijezda Santosa, Ganso je pogodio vratnicu.

A pred sam kraj regularnog dijela Fred je pucao glavom, a njegov udarac s gol-linije izbacio je Barreto.

I u oba produžetka inicijativa je stizala od strane Brazilaca, ali i dalje bez realizacije. Na terenu je temperatura rasla pa su crvene kartone dobili Lucas Leiva i Alcaraz koji mu je pokušao dati pljusku.

Dvije minute prije kraja drugog produžetka i Paragvaj je imao dobru priliku, ali je Nelson Valdez pucao pokraj gola.

U trileru jedanaesteraca posrećilo se Paragvaju. Precizni su bili Estigarribia i Riveros dok su za Brazil promašivali Elano (preko gola), Andre Santos (preko gola), Fred (pored gola) i Thiago Silva (Villar obranio).

Uz Urugvaj, Peru i Paragvaj, polufinale je izborila i Venezuela, koja je u posljednjoj utakmici četvrtfinala sa 2:1 bila bolja od Čilea. Vizcarrondo je doveo Venezuelu u vodstvo u 35. minuti. Stvari je na početak u 70. minuti vratio Suazo, međutim samo 11 minuta kasnije za veliko slavlje svoje momčadi pobrinuo se Cichero.