Nogometaši Manchester Cityja teškom su mukom savladali Crystal Palace 1:0 u 19. premierligaškom kolu i tako makar privremeno zasjeli na čelo poretka.

28.12.2013.
18:14

Bila je to za Građane deseta ovosezonska domaća pobjeda u isto toliko odigranih susreta, a strijelac gola odluke na Etihadu bio je Edin Džeko u 66. minuti.

S desne strane ga je pronašao Jesus Navas prizemnom loptom na nekih desetak metara, a bosansko-hercegovački napadač preciznim je udarcem pospremio loptu u mrežu uhvativši vratara na krivoj nozi.

U dosadašnjem je dijelu sezone City postigao 54 gola, više no bilo koji drugi sastav u premierligaškoj povijesti nakon 19 odigranih kola.

Do četvrte uzastopne pobjede Manchester United je stigao na gostovanju kod Norwicha također s minimalnih 1:0 golom Dannyja Welbecka iz 57. minute. Imao je United puno sreće pri postignutom golu. Naime, pri jednom ispucavanju lopte Norwichev branič Ryan Bennett napucao je Welbecka, a lopta se odbila u for Javieru Hernandezu. Ovaj ju je odmah proslijedio jurećem Welbecku koji je lijepo zaobišao vratara i poslao loptu u prazan gol. Norwich je inače bio bolja momčad na terenu, a Unitedova je pobjeda tim vrjednija što za njih nisu igrali najbolji im napadači Wayne Rooney i Robin van Persie.

Najefikasniju pobjedu dana ostvario je Hull City koji je na domaćem travnjaku deklasirao Fulham sa čak 6:0 uz dva gola Roberta Korena, a valja reći da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Zanimljiv se trenutak dogodio nakon četvrtog postignutog gola kojeg je postigao Tom Huddlestone. Naime, proslava je uključivala ekspresno šišanje Huddlestoneove bujne kose uz aut-liniju.

West Ham - WBA 3-3 (Cole 4, Maiga 65, Nolan 67 / Anelka 40, 45, Berahino 69)

Aston Villa - Swansea 1-1 (Agbonlahor 7 / Lamah 36

Hull City - Fulham 6-0 (El Mohamady 49, Koren 60, 84, Boyd 63, Huddlestone 67, Fryatt 74)

Manchester City - Crystal Palace 1-0 (Džeko 66)

Norwich - Manchester United 0-1 (Welbeck 57)