Veliki derbi 24. kola francuskog nogometnog prvenstva između Monaca i PSG-a na Stade Louisu II. završio je bez pobjednika 1:1.

10.2.2014.
9:48

Bio je to ogled dviju prvoplasiranih momčadi Le Championnata, prvoplasiranog i aktualnog prvaka PSG-a, te Monaca koji za njima zaostaje pet bodova.

Poveo je PSG vrlo rano, a strijelac je već u osmoj minuti bio Javier Pastore. Poentirao je Argentinac glavom nakon ubacivanja Thiaga Motte iz kornera, a hrvatski vratar Monaca Danijel Subašić (branio je svih 90 minuta) bio je nemoćan.

Rezultat se nije mijenjao sve do pred kraj, točnije do 74. minute kada je nakon ubacivanja s desne strane Thiago Silva u pokušaju da izbije loptu, istu skrenuo u vlastitu mrežu.

Inače, bliže pobjedi bio je pariški sastav koji imao izglednije prilike u ostatku utakmice, no momčad iz Kneževine spasio je hrvatski vratar Danijel Subašić. Veliku priliku u samoj završnici susreta imao je Zlatan Ibrahimović, ali je Vatreni skinuo maestralno skinuo zicer. Malo prije toga Šveđanin je iz slobodnog udarca pogodio sami kut, no bivši vratar Hajduka reagirao maestralno.

U drugoj utakmici dana Lyon je slavio na gostovanju kod Nantesa 2:1 golovima Alexandrea Lacazettea i Bafetimbija Gomisa iz jedanaesterca i tako upisao četvrtu pobjedu u zadnjih pet ligaških ogleda.

Za Nantes je jedini pogodak zabio Filip Đorđević koji je ujedno i pocrvenio u 86. minuti.

Nantes - Lyon 1-2 (Đorđević 84 / Lacazette 40, Gomis 76-11m)

Monaco - PSG 1-1 (Silva 74-ag / Pastore 8)