U susretu 23. kola Premiershipa između Tottenhama i Wigana (3:1) Luka Modrić je u 34. minuti zabio lijep gol kojim su Spursi povećali vodstvo na 2:0.

31.1.2012.
21:54

Tottenham je poveo golom Garetha Balea, nakon što ga je u 29. minuti proigrao baš Luka Modrić.

Hrvatski reprezentativac se pet minuta kasnije i sam upisao u strijelce. Nakon nespretne rakcije Wiganovih igrača Luka je primirio loptu na vrhu šesnaesterca i desnom nogom pogodio desni kut vratara Al Habsija.

Bale je u 64. minuti zabio za 3:0, dok je u 81. McArthur smanjio na 3:1. Modrić je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Niko Kranjčar.

Lider prvenstva Manchester City doživio je poraz 1:0 kod novog Jelavićevog kluba Evertona.

Pogodak odluke zabio je bivši igrač Manchester Uniteda Darren Gibson u 60. minuti na dodavanje Donovana.

Kiks gradskog rivala iskoristio je United koji se domaćom pobjedom nad Stokeom (2:0) izjednačio s njim na vrhu ljestvice. Oba pogotka Crveni vragovi su zabili s bijele točke. Prvo je precizan bio Hernandez u 38. minuti, a u 53. minuti je pobjedu potvrdio Berbatov.

Chelsea je doživio novi posrtaj, a ovaj put je na gostovanju kod Swansea odigrao samo 1:1. Domaćin je poveo u 40. minuti pogotkom Sinclaira.

Londonski klub je u 86. ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ashley Cole, ali unatoč tome su 'iščupali' bod autogolom Taylora u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je pobijedio 3:0 na gostovanju kod Wolverhamptona, a sve golove je zabio u drugom poluvremenu (Carroll 52, Bellamy 61, Kuyt 78).

Tottenham-Wigan 3:1 Wolverhampton - Liverpool 0:3 Swansea - Chelsea 1:1 Everton - Manchester City 1:0 Manchester United - Stoke 2:0 Tablica: Manchester City 54, Manchester United 54, Tottenham 49, Chelsea 42, Liverpool 38....