U susretu 4. kola C skupine nogometne Lige prvaka Bayer Leverkusen je u St Peterburgu pobijedio Zenit s 2:1 i načinio veliki korak prema plasmanu u osminu finala.

4.11.2014.
23:09

Zenit - Bayer 1:2 Benfica - Monaco 1:0

TABLICA 1. Bayer 4 3 0 1 7-3 9 2. Monaco 4 1 2 1 1-1 5 3. Zenit 4 1 1 2 3-4 4 4. Benfica 4 1 1 2 1-4 4 Junak utakmice u St. Petersburgu bio je korejski reprezentativac Son Heung-Min koji je u razmaku od pet minuta dva puta zatresao mrežu ruskog prvaka. Son je prvi gol zabio u 68. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara, a pet minuta kasnije izbio je sam ispred Jurija Lodigina i mirno poentirao. Zenit je u 89. minuti golom Rondona smanjio, no u preostalom vremenu nije uspio iščupati bod.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike, no sve tri su promašili. Hulk je u 13. minuti uzdrmao vratnicu iz slobodnog udarca, a potom je Aleksandar Keržakov u 21. i 23. minuti sam izbio pred njemačkog vratara Bernda Lena, no oba puta je loše reagirao. Njegov prvi udarac je zaustavila 'jedinica apotekara', dok je u drugom pokušaju Keržakov promašio gol.

Tin Jedvaj je odigrao solidnih 65 minuta za Bayer nakon čega ga je zamijenio Sebastian Boenisch, dok je Dario Krešić ostao na klupi njemačkog sastava.

U drugoj utakmici u skupini D Benfica je svladala Monaco rezultatom 1:o. Junak utakmice za portugalski sastav bio je Talisca koji je zabio u 81. minuti za tri boda Benfice.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Arsenal - Anderlecht 3:3 Borussia - Galatasaray 4:1

TABLICA 1. Borussia 4 4 0 0 12 12 2. Arsenal 4 2 1 1 9 +5 5 3. Anderlecht 4 0 2 2 -4 2 4. Galatasaray 4 0 1 3 -10 1

U skupini D ljepoticu večeri odigrali su Arsenal i Anderlecht. Arsenal je poveo golom Artete u 25. minuti iz jedanaesterca. Londonski sastav se nije zaustavio na tom golu. Alexis Sanchez je četiri minute poslije, u 29. minuti, pogodio za 2:0. S tim rezultatom se i otišlo na poluvrijeme. Nastavak utakmice donio je novi pogodak u mreži domaćina. U 58. minuti Chamberlain je zabio za 3:0, i tada se činilo kako će domaći sastav izboriti nokaut - fazu. Ali, gosti su imali drugačije planove.

Prvo je Vanden Borre zabio u 61 minuti, da bi 12 minuta poslije, točnije u 73. postigao i svoj drugi gol na susretu, ovoga puta iz jedanaesterca. Nastala je panika u Arsenalu, a to su gosti iz Belgije znali iskoristiti. U 90. minuti Mitrović je zabio za 3:3, i rastužio domaće navijače.

U drugom susretu skupine D Borussia je na svom travnjaku slavila protiv Galatasaraya s 4:1. Strijelci za njemački sastav bili su Reus u 39, Papastathopoulos u 56. minuti, te Immobile u 74. Semih Kaya je zabio auto gol u 85. Počasni pogodak za goste iz Turske postigao je Hakan Balta u 70. minuti.