U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka PSG je na svom Parku prinčeva slavio protiv Chelsea sa 3:1.

2.4.2014.
17:21

PSG je poveo golom Ezequiela Lavezzija u trećoj minuti, praktički u istim trenucima kada je u Madridu Real poveo protiv Borussije.

Strijelac je bio Ezequiel Lavezzi lijepim udarcem ljevicom pod prečku. Golu je prethodilo PSG-ovo ubacivanje s lijeve strane i neuspješno očišćena lopta glavom od strane Johna Terryja.

Chelsea je izjednačio iz jedanaesterca preko Edena Hazarda. Penal je prethodno skrivio Thiago Silva na Oscaru, a Hazard je pri izvođenju najstrože kazne izabrao suprotan kut od vratara Salvatorea Sirigua. Za 2:1 vodstvo PSG-a zaslužan je Chelseajev stoper David Luiz koji je poslao loptu u vlastitu mrežu nakon opasnog centaršuta u peterac.

I kada se činilo da će susret završiti 2:1 pobjedom PSG-a pariški je klub preko Javiera Pastorea u trećoj minuti sudačke nadoknade uspio stići i do trećeg gola. Zabio je iz sjajne solo-akcije iskosa s desne strane kaznenog prostora prizemnim udarcem u bliži kut Petra Čecha.