Utakmicama u skupinama A, B, C i D zaključeno je 4. kolo Lige prvaka. Sigurne pobjede upisale su momčadi iz Manchestera, United i City, a do tri boda stigli su i Bayern te Inter.

3.11.2011.
1:43

Bayern – Napoli 3:2 (Gomez 17, 23, 42 / Fernandez 45+2, 79) Villarreal – Manchester City 0:3 (Yaya Toure 30, 71, Balotelli 45+2-11m)

Redoslijed: 1. Bayern 10, 2. Manchester City 7, 3. Napoli 5, 4.Villarreal 0 Manchester City je kao gost bez ikakvih problema slavio protiv Villarreala s 3:0. Građane je u vodstvo doveo Yaya Toure koji je u 30. minuti, na asistenciju Davida Silve, precizno odmjerenim udarcem sa sredine šesnaesterca pogodio za vodstvo gostiju.

Na 2:0 povisio je kontroverzni Talijan Mario Balotelli iz jedanaesterca koji je sam iznudio u 45. minuti. Talijan je najprije prodao "tunel" obrambenom igraču Villarreala nakon čega su ga dvojica oborila na pod. Balotelli je bio siguran izvođač udarca s bijele točke poslavši vratara Diega Lopeza u jednu, a loptu u drugu stranu.

szólj hozzá: V0-1M

U nastavku utakmice City je uglavnom kontrolirao rezultat, a konačni rezultat 3:0 postavio je strijelac prvog pogotka, Yaya Toure, nakon što je sjajnim driblingom prošao dvojicu obrambenih igrača Žute podmornice i desnom nogom zakucao loptu u desni donji kut Lopezova gola.

szólj hozzá: B1-0N

Bayern je na svojoj Allianz Areni s 3:2 bio bolji od Napolija. Bavarci su do 45. minute vodili s 3:0, da bi na samom kraju utakmice morali spašavati pobjedu. Mario Gomez postigao je hat-trick za Bayern, dok je s druge strane parirao Federico Fernandez koji je za momčad iz Napulja postigao dva pogotka.

Bayern je poveo u 17. minuti utakmice nakon što je Gomez s ruba kaznenog prostora poslao prizemnu bombu, nedaleko od vratara Napolija De Sanctisa, koji svejedno nije stigao bolje reagirati i spriječiti pogodak.

szólj hozzá: B3-0N

Gomez je šest minuta kasnije nakon kontre i i milimetarski precizne točne lopte Tonija Kroosa povisio na 2:0. Kroos se našao na lijevoj strani Bayernova napada, te je ubacio loptu na peterac gostujuće momčadi gdje je natrčao njemački reprezentativac i desnom nogom, u zraku, proslijedio loptu u mrežu.

U 42. minuti prvog djela već je 3:0, a strijelac je isti. Gomez je jedan otpadak De Sanctisa pospremio u mrežu za komotnih tri pogotka razlike. I taman kada su se obje momčadi spremale na predah, Ezequiel Lavezzi izveo je slobodni udarac, a najviši u skoku bio je Fernandez koji je smanjio rezultat na 3:1.

szólj hozzá: B3-1N

U drugom poluvremenu obje su momčadi ostale s igračem manje zbog drugih žutih kartona. Najprije je kod Napolija isključen Zuniga u 70., a zatim i Badstuber kod Bavaraca u 77. minuti susreta zbog prekršaja. Baš iz tog prekida koji je skrivio Bastuber je stigao pogodak koji je Fernandeza za 3:2 što je ujedno bio i konačni rezultat utakmice.

Trabzonspor – CSKA 0:0 Inter – Lille 2:1 (Samuel 18, Milito 65 / Tulio de Melo 83)

Redoslijed: Inter 9, 2. CSKA 5, 3. Trabzonspor 5, 4. Lille 2 U skupini B Inter je upisao vrlo važnu pobjedu protiv francuskog prvaka Lillea. Bilo je 2:1 za talijansku momčad koja je sada, nakon remija CSKA i Trabzonspora, uvjerljivo vodeća momčad skupine sa četiri boda više od spomenutog dvojca.

Strijelci za milansku momčad bili su Argentinci, Walter Samuel u 18. i Diego Milito u 65. minuti susreta. Za goste je u 83. pogodak nade zabio Tulio de Melo.

szólj hozzá: I2-0L

Druga utakmice skupine igrana u Turskoj između Trabzonspora i CSKA završena je bez golova.

Manchester United – Otelul Galati 2:0 (Valencia 8, Rooney 87) Benfica – Basel 1:1 (Rodrigo 4 / Huggel 64)

Redoslijed: 1. Manchester United 8, 2. Benfica 8, 3. Basel 5, 4. Otelul Galati 0 U skupini C Manchester je s dva pogotka rutinski riješio problem zvan Otelul Galati. Nogometaši Uniteda poveli su već u osmoj minuti utakmice nakon što je Phil Jones s desne strane ubacio jednu loptu u šesnaesterac, ista se provukla skroz do druge vratnice gdje je Ekvadorac Antonio Valencia samo postavio nogu za vodstvo Crvenih vragova.

szólj hozzá: M1-0O

Konačnih 2:0 postavio je Wayne Rooney u 87. minuti susreta. Spomenimo još da je utakmicu na Old Traffordu sudila hrvatska četvorka u sastavu: Strahonja, Premužaj, Novosel i Vučemilović.

szólj hozzá: M2-0O

U drugom susretu skupine Benfica i Basel podijelili su bodove u Lisabonu odigravši 1:1. Portugalci su poveli već u 4. minuti utakmice prekrasnim pogotkom Španjolca Rodriga. Konačni rezultat postavio je švicarski reprezentativac Benjamin Huggel.