Gradski derbi u Sevilli nije mogao početi bolje za Ivana Rakitića. Raketa je zabio prva dva gola najvećem rivalu Betisu u 31.

12.4.2013.
23:07

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić briljantnom je igrom, okrunjenom s dva pogotka, predvodio Sevillu do remija (3:3) u gradskom derbiju protiv Betisa u sklopu 31. kola Primere</em Rakitić, međutim, itekako može žaliti jer je njegova momčad vodila s 3:0 na Betisovom stadionu Benito Villamarin, a na koncu je uzela samo bod. Naš je nogometaš na sjajan način otvorio utakmicu. Već u sedmoj minuti ga je dubinskom loptom poslužio Jose Antonio Reyes, Rakitić je utrčao u kazneni prostor, a onda gotovo iz mrtvog kuta, iskosa s lijeve strane ugurao loptu u mrežu. Samo 12 minuta kasnije naš je veznjak predvodio kontru, gurnuo je loptu prema Alvaru Negredu koji je bio u zaleđu, ali prije no što je lopta došla do Sevillina napadača, odbio ju je Francisco Torres i to točno natrag Rakitiću koji ju je iskosa s desne strane zabio iza leđa vratara Adriana. http://www.youtube.com/embed/ct3mc3Z9xtM Prvi put otkad je došao u španjolsku ligu Rakitić je bio dvostruki strijelac u jednoj utakmici. Ukupno ove sezone u prvenstvu na kontu ima sedam golova i osam asistencija. U 33. minuti je hrvatski reprezentativac gurnuo loptu Reyesu, a ovaj je sjajno proigrao Negreda za 3:0. No, sve je nakon toga krenulo nizbrdo za Sevillu. U 43. minuti je Gary Medel napucao loptu u Dorlana Pabona koji je iskoristio poklon i smanjio na 3:1. Početkom nastavka, u 54. minuti, dosuđen je penal za domaće nakon što je Federico Fazio u situaciji bez lopte odgurnuo Jorgea Molinu u šesnaestercu. Ruben Castro je svladao Beta, a samo dvije minute kasnije Sevilla je doživjela novi težak udarac. http://rutube.ru/video/embed/6290541Sažetak utakmiceMedel je udario Josea Cañasa i dobio crveni karton, a Betis je krenuo u jurnjavu koja mu se isplatila u 89. minuti kada je Emmanuel Nosa glavom izjednačio na 3:3. Betis - Sevilla 3-3 (Pabon 43, Castro 54 - 11m, Nosa 89 / Rakitić 7, 19, Negredo 33) Redoslijed: 1. Barcelona 78 (-1), 2. Real Madrid 65 (-1), 3. Atletico 62 (-1)… 6. Betis 48… 10. Sevilla 42…