Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić postigao je pogodak u pobjedi svoga Hull Cityja protiv QPR-a (2:1) u 26. kolu Premierlige.

21.2.2015.
19:01

Jelavić je doveo svoju momčad u vodstvo fantastičnim volejem s desetak metara. Gosti su do kraja poluvremena ostali bez isključenog Bartona, ali su i uspjeli izjednačiti preko Austina. Ipak, u 89. je minuti N'Doye donio pobjedu Hullu.

Jelavić je odigrao cijelu utakmicu, dok je na drugoj strani Niko Kranjčar izašao iz igre u 78. minuti. Jelavić je ujedno izjedanačio rekord Geovannija, koji je dosad bio najbolji strijelac u povijesti Hulla u jednoj premierligaškoj sezoni. Geovanni je zabio osam golova u sezoni 2008/09, a Jelaviću je ostalo još 12 kola do kraja da nadmaši taj doseg.

Ogromno iznenađenje u 26. kolu napravio je Burnley. Klub koji se bori za ostanak uspio je na Stamford Bridgeu odigrati neodlučeno 1:1 protiv vodećeg Chelseaja. Domaći su poveli u 14. minuti pogotkom Ivanovića, ali u 81. minuti je Mee zabio za konačnih 1:1. Chelsea je od 70. minute imao igrača manje zbog isključenja Matića.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Još jednu lošu utakmicu odigrao je Manchester United koji je poražen na gostovanju kod Swanseaja s 2:1. Crveni vragovi su poveli golom Herrere, ali Velšani su preokrenuli zahvaljujući Sung-Yongu i Gomisu. Kiks Uniteda iskoristio je Arsenal koji je pobjedom 2:1 u gostima kod Crystal Palacea zasjeo na treće mjesto.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Manchester City je na svom stadionu uvjerljivo pobijedio Newcastle s 5:0 te smanjio zaostatak za vodećim Chelseajem na pet bodova.

Pogotke za Manchester City postigli su Sergio Agüero iz penala, te Samir Nasri, Edin Džeko i dvostruki strijelac David Silva.