Ono što je bilo vrlo izgledno nakon prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka na San Siru, potvrđeno je u Gelsenkirchenu.

14.4.2011.
1:02

Schalke je nakon demoliranja Intera na njegovom San Siru (5:2), slavio i u uzvratnoj utakmici s 2:1 te izborio svoje prvo polufinale Lige prvaka u kojem će se boriti s Manchester Unitedom koji je u četvrtfinalu izbacio Chelsea.

Inter se nadao čudu te je vjerovao da može 'uskrsnuti' u uzvratu, no sve nade im je potopio Raul u 45. minuti.

Napadač Schalkea je na samom kraju prvoga poluvremena zabio svoj 71. pogodak u Ligi prvaka i još više približio svoju momčad polufinalu.

Na 1:1 izjednačio je Thiago Motta u 50. minuti, no novo slavlje nad, sada već bivšim europskim prvakom, osigurao je Höwedes u 81. minuti.

Prvo je to sudjelovanje Schalkea u polufinalu Lige prvaka, dok se aktualni prvak Europe Inter neslavno oprostio od natjecanja već u četvrtfinalu.

Schalke i Manchester United će prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka odigrati 26. travnja u Gelsenkirchenu.