U finalu ukrajinskog Kupa hrvatski napadač je u 64.

26.5.2011.
8:38

Dobra je vijest za hrvatskog izbornika Slavena Bilića da je Eduardo da Silva u golgeterskoj formi uoči meča s Gruzijom, a loša da je zaradio crveni karton zbog kojeg je prije vremena završio finale ukrajinskog Kupa. Srećom, to nije naštetilo Šahtaru, čiji je kapetan Darijo Srna podignuo pobjednički pehar nakon slavlja 2:0

Eduardo je u 64. minuti, nakon s(p)retne asistencije Luiza Adriana, kojeg je prethodno proigrao Srna, ljevicom plasirao loptu u Dinamovu mrežu. Samo 12 minuta kasnije utakmica je za Dudua - završila.

Iako je bio u očiglednom zaleđu, hrvatski napadač je uputio loptu prema mreži i zabio gol kojeg je sudac poništio te Eduardu pokazao žuti i odmah potom crveni karton. Dudu je ostao u čudu rekavši sucu 'da nije čuo zvižduk', no morao je napustiti igru.

To ipak nije naštetilo Šahtaru jer je Adriano samo tri minute prije kraja utakmice zabio za konačnih 2:0, te osvajanje ukupno sedmog Kupa momčadi iz Donjecka, te prvog nakon 2008.

U 88. minuti žuti karton je zaradio i Srna zbog prekršaja te koškanja sa Artemom Milevskim. U sastavu kijevskog Dinama još jedan hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević odradio je cijeli susret.