Europski prvak Inter napravio je pravo čudo na gostovanju kod Bayerna u uzvratnom dvoboju osmine finala Lige prvaka.

16.3.2011.
1:31

München. Allianz Arena. Sudac: Pedro Proença (Portugal). Prva utakmica: Inter - Bayern M. 0:1

Strijelci: 0:1 - Eto'o (4), 1:1 - Gomez (21), 2:1 - Müller (31), 2:2 - Sneijder (63), 2:3 - Pandev (88).

BAYERN (4-2-3-1): Kraft - Lahm, Van Buyten (Badstuber, 70), Breno (Kroos, 90), Pranjić - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben (Hamit Altıntop, 68), Müller, Ribery - Gomez.

INTER (4-3-1-2): Julio Cesar - Maicon, Ranocchia, Lucio, Chivu (Nagatomo, 87) - Thiago Motta, Stanković (Coutinho, 51), Cambiasso - Sneijder - Eto'o, Pandev (Kharja, 90). Nogometaši Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka zahvaljujući 3:2 (1:2) pobjedi protiv Bayerna u Allianz Areni kojom su tako nadoknadili poraz od 1:0 iz prve utakmice sa svog San Sira otprije tri tjedna. Iako je ukupni rezultat 3:3, dalje ide Inter zbog više pogodaka postignutih u gostima.

Susret prošlogodišnjih finalista Lige prvaka obilovao je preokretima i uzbuđenjima, a na kraju su ponovno sretniji bili Nerazzurri koji ostaju u igri za obranu naslova europskog prvaka.

Krenulo je odlično po goste. Već u 4. minuti Pandev je podvalio odličnu loptu za Eto'oa, a Kamerunac je kroz noge Kraftu pogodio za vodstvo Talijana. No, bilo je to praktički sve od Intera u prvom dijelu. Terenom su zagospodarili Bavarci, te pogocima Gomeza (21) i Müllera (31) potpuno preokrenuli rezultat. Do odmora je moglo biti pa i 5:1 za domaćine, no nisu uspjeli zabiti iz još nekoliko izglednih prilika.

I u nastavku utakmice stvari nisu ništa bolje izgledale za goste, iako su igrači Bayerna malo smanjili gas. Najbolju priliku za povećanje njemačke prednosti imao je Gomez u 62., no njegovu 'bombu' s ruba 16-erca krajnjim je naporom zaustavio Cesar. Minutu kasnije, Allianz Arena je opet utihnula.

Talijani su naplatili sve promašaje domaćina i u 63. minuti se vratili u život. Eto'o je vratio povratnu loptu do Sneijdera, koji je majstorski s ruba 16-erca pogodio malu mrežu i poravnavao na 2:2.

Bayern se nakon primljenog pogotka zatvorio i čuvao pozitivan rezultat, dok su gosti krenuli na sve ili ništa. To ih je umalo koštalo u 82. minuti kada su Bavarci imali kontru tri na dva, ali je sve uprskao Gomez. Kada je već polako počelo slavlje u Münchenu pojavio se Pandev i bacio domaćine na koljena.

Bila je to dugačka akcija Intera. Loptu je uzeo Eto'o, navukao dvojicu domaćih braniča zatim i gurnuo za Pandeva koji je u punom naletu iz prve zakucao loptu pod gredu. Pokušali su domaćini do kraja nešto napraviti - ali vremena i pravih prigoda više nije bilo.

Manchester. Old Trafford. Sudac: Carlos Velasco (Španjolska). Prva utakmica: Marseille - Manchester United 0:0

Strijelci: 1:0 - Hernandez (5), 2:0 Hernandez (76), 2:1 Brown (82-ag)

MANCHESTER UNITED: Van der Sar - O'Shea (Rafael, 37, Fabio, 70), Smalling, Brown, Evra - Nani (Valencia, 62), Carrick, Scholes, Giggs - Hernandez, Rooney.

MARSEILLE: Mandanda - Fanni, S. Diawara, Heinze, Taiwo - Lucho, Mbia (J. Ayew, 80), Be. Cheyrou - Remy, Gignac (Valbuena, 69), A. Ayew.

Nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se u četvrtfinale zahvaljujući 2:1 pobjedi protiv Marseillea na svom Old Traffordu. To im je uz 0:0 iz prve utakmice s Velodromea bilo dovoljno za ulazak među osam najboljih momčadi na Starom kontinentu.

Oba gola za Crvene vragove postigao je Javier Hernandez (5, 76), dok je na konačnih 2:1 autogolom smanjio Wes Brown (82).