U 2. kolu Europske lige Tottenham je većinom s rezervnim igračima na terenu pobijedio irski Shamrock s 3:1. No, s puno muke, jer do 60. su gubili 0:1.

30.9.2011.
1:39

Rubina Kazan - Paok 2:2 (Dyadyun 60', Navas 90'/Lazar 23', Fotakis 80') Tottenham - Shamrock 3:1 (Pavljučenko 60', Defoe 62', Dos Santos 66'/Rice 50')

Redoslijed: 1, Rubin Kazan 4, 2. Tottenham 4, 3. PAOK 2, 4. Shamrock Rovers 0

Nogometaši Tottenhama teškom su mukom svladali su na svom White Hart Laneu irski Shamrock Rovers s 3:1 u 2. kolu A skupine Europa lige. U 51. minuti našao u rezultatskom zaostatku, tada je Stephen Rice doveo goste u vodstvo, te izazvao pravi delirij oduševljenja Shamrockovih navijača.

Spursi su ipak, u razmaku od samo šest minuta s tri pogotka uspjeli spasiti obraz i osvojiti sva tri boda. Strijelci su bili Pavljučenko u 60., Defoe u 61. i Santos u 65. minuti. Rubin Kazan i PAOK odigrali su 2:2 u ogledu u kojem je mrežu gostiju čuvao hrvatski 27-godišnji vratar Dario Krešić.

Vorskla - Hannover 1:2 (Kurilov 50'/Adbellaoue 32', Pander 44') Standard Liege - Kopenhagen 3:0 (Seijas 57', Felipe 72', Kanu 79')

Redoslijed: 1. Standard 4, 2. Hannover 4, 3. København 3, 4. Vorskla 0

U B skupini su uspješni bili Hannover u gostima kod Vorskle 2:1, te Standard kao domaćin Københavnu s 3:0.

Rapid Bukurešt - PSV 1:3 (Alexa 28'/Bouma 43', Toivonen 89', Matavz 90') Legia - Hapoel Tel Aviv 3:2 (Ljuboja 67', Komoroeski 72', Radović 89'/Toto Tamuz 34', Lala 79')

Redoslijed: 1. PSV 6, 2. Legia 3, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel-Aviv 0

U C skupini, Legia je kao domaćin teškom mukom pobijedila Hapoel iz Tel Aviva s 3:2. U domaćoj momčadi je naš Ivica Vrdoljak odigrao s kapetanskom vrpcom prvo poluvrijeme, dok je kod gostiju Mirko Oremuš igrao do 84. minute.

PSV je u Bukureštu protiv domaćeg Rapida slavio s 3:1, iako su domaći poveli, a do 89. minute je rezultat bio 1:1. Tada je Toivonen poentirao za prednost momčadi iz Eindhovena, čiju je pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Matavž.

Sporting - Lazio 2:1 (Wolfswinkel 21', Insua 45'/Klose 40') Vaslui - Zurick 2:2 (Lopes 62', Temwanjera 77/Alphonse 32' 79')

Redoslijed: 1. Sporting 6, 2. Vaslui 2, 3. Lazio 1, 4. Zürich 1

Sporting je u skupini D došao do druge pobjede. U Lisabonu je s 2:1 nadigrao Lazio pogocima Rickyja van Wolfswinkela i Emiliana Insúe. Strijelac za Rimljane, za koje je cijelu utakmicu odradio bosansko-hercegovački nogometaš Senad Lulić, bio je Miroslav Klose.Laziju nije pomoglo ni isključenje Insúe u 51. minuti. U drugom susretu Vaslui i Zurich su odigrali 2:2.

Maccabi Tel Aviv - Dynamo Kiev 1:1 (Micha 44'/Ideye 9') Stoke - Bešiktaš 2:1 (Crouch 15', Walters 78'/Hiblert 13')

Redoslijed: 1. Stoke 4, 2. Beşiktaş 3, 3. Dinamo 2, 4. Maccabi 1

Maccabi iz Tel Aviva je u skupini E došao do prvog boda, odigravši na svome terenu 1:1 protiv kijevskog Dinama. Brown Ideye je doveo goste u vodstvo u devetoj minuti, da bi u 44. izjednačio Micha Dor. Za izraelski je klub do 71. minute igrao mladi hrvatski reprezentativac Roberto Punčec.

Bosansko-hercegovački veznjak Haris Medunjanin proveo je na terenu svih 90 minuta, baš kao i naš Ognjen Vukojević u dresu Dinama. Stoke je u drugom dvoboju skupine s 2:1 bio bolji od Bešiktaša.

Red Bull Salzburg - Slovan Bratislava 3:0 (Leonardo 60', Zarate 77', Svento 90') Athletic Bilbao - PSG 2:0 (Gabilondo 20', Laskura 45')

Redoslijed: 1. Athletic 6, 2. RB Salzburg 3, 3. PSG 3, 4. Slovan 0

U derbiju 2. kola skupine F Europa lige Athletic Bilbao je na svome San Mamesu svladao PSG s 2:0. Baski su s maksimalnih šest bodova preuzeli vrh skupine. Athletic u prvih 45 minuta zabio dva pogotka i s tim rezultatom na koncu odnio tri boda. Domaći su poveli u 20. minuti kada je Markel Laskurain Susaeta ubacio s desne strane, a Igor Gabilondo u padu matirao Nicolasa Doucheza.

U posljednjoj minuti prvog dijela Athletic je izveo vrlo sličnu akciju akciju, samo što je ovaj put s lijeve strane ubacio Jon Aurtenetxe, a zabio je Susaeta. U drugoj utakmici skupine Red Bull Salzburg je pred svojim navijačima u drugom dijelu slomio otpor Slovana i pobijedio s 3:0.