Nogometna reprezentacija Bugarske odigrala je 2:2 protiv Italije u Sofiji u ogledu 'hrvatske' skupine H u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine.

28.3.2015.
22:48

Iako su Azzurri na stadionu Vasil Levski poveli već u 4. minuti autogolom Mineva, Bugari su sve uspjeli ekspresno preokrenuti.

Već u 11. minuti zabio je Popov nakon dalekometnog udarca za izjednačenje, dok je šest minuta kasnije Micanski glavom nakon kontranapada zabio za vodstvo.

Rezultat na semaforu nije se mijenjao sve do 84. minute kada je Eder eurogolom donio Talijanima izjednačenje. Eder je inače džoker s klupe kojeg je talijanski izbornik Antonio Conte u igru uveo u 58. minuti umjesto Zaze.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Ovakvim rezultatom Hrvatska je ostala sama na čelu skupine H sa 13 bodova iz pet utakmica. Talijani imaju 11 bodova na drugom mjestu, a trećeplasirani Norvežani 9. Bugarska ima pet bodova, Azerbajdžan je peti sa 3 boda, a Malta posljednja s jednim bodom.

Azerbajdžan - Malta 2:0 (Huseynov 4', Nazarov 90+2)

Hrvatska - Norveška 5:1 (Brozović 30', Perišić 54', Olić 66', Schildenfeld 87', Pranjić 90+4' / Tettey 81')

Bugarska - Italija 2:2 (Popov 11', Micanski 17' / Minev 4'-ag, Eder 84')

1. HRVATSKA 5 4 1 0 15-2 13 2. Italija 5 3 2 0 8-4 11 3. Norveška 5 3 0 2 7-8 9 4. Bugarska 4 1 2 2 6-7 5 5. Azerbajdžan 5 1 0 4 4-11 3 6. Malta 5 0 1 4 1-9 1 U kvalifikacijskim utakmicama za EURO 2016 uvjerljive pobjede su ubilježili Wales i Island, dok su Česi na svom terenu odigrali samo 1-1 s Latvijom.

Vodeća momčad A skupine Češka kiksala je protiv Latvijaca, koji su poveli preko Visnakovsa (30) i vodili sve do sudačke nadoknade kada je Čehe poraza spasio Pilar. Česi su tako pokvarili svoj maksimalni učinak, ali su ostali prvi s 16 bodova, Islanđani su drugi s 12, dok trećeplasirana Nizozemska ima samo šest bodova.

U Astani su nogometaši Islanda pobijedili Kazahstan s 3-0 i ostali drugi u skupini. Islanđani su lako prošli gostovanje kod Kazahstana i pobijedili pogocima Eidura Gudjohnsena (20) i Birkira Bjarnasona (32,90+1).

Islanđani dosad nikad nisu izborili završnicu nekog velikog natjecanja, kao i Wales koji je s lakoćom (3-0) prošao gostovanje u Izraelu. Strijelci su za Velšane bili Aaron Ramsey (45+1) i Gareth Bale (50,77), a Izraelci su od 51. minute igrali bez isključenoga Eitana Tibija. Wales je prvi u skupini s 11 bodova, a Izraelci su drugi s devet.

U skupini B Bosna i Hercegovaina slavila je u gostima kod Andore 3:0 uz hat-trick Edina Džeke, dok je Belgija kod kuće deklasirala Cipar s 5:0 uz dva gola Fellainija.

skupina A Kazahstan - Island 0:3 Češka - Latvija 1:1 Nizozemska - Turska 1:1

skupina B Izrael - Wales 0:3 Andora - BiH 0:3 Belgija - Cipar 5:0