OBRANA ĆE PROCVJETATI / Veliko pojačanje za momčad Igora Bišćana: Dinamov kapitalac se vratio na teren nakon 309 dana

Slomio je fibulu i ligamente u zglobu desne noge, poslije čega je operiran te je prošao višemjesečni oporavak.

3.7.2023.
21:55
Marko Lukunic/PIXSELL

Dvadesettrogodišnji Boško Šutalo u Dinamo je stigao na početku prošle sezone iz talijanske Atalante u jednom od najskupljih ulaznih transfera u povijesti Modrih (4 milijuna eura), a ozlijedio se u 7. kolu prvenstva na gostovanju u Šibeniku.

AUTOGOL IRANCA /

Dinamo u festivalu pogodaka pobijedio Bugare pred generalku: 'Zaboravljeni' napadač zabio

Slomio je fibulu i ligamente u zglobu desne noge, poslije čega je operiran te je prošao višemjesečni oporavak. Očekivalo se da će se vratiti u proljetnom dijelu sezone, no to se ipak nije dogodilo.

Njegov povratak se jako dugo čekao, nije igrao čak 309 dana, a danas je zaigrao u u pripremnoj utakmici protiv Sofije zamijenivši Dine Perića u 80. minuti.

Pobjeda Dinama

Nogometaši zagrebačkog Dinama u svojoj su trećoj pripremnoj utakmici uoči nove sezone ostvarili drugu pobjedu svladavši u slovenskom Brdu kod Kranja bugarski CSKA 1948 iz Sofije s 3-2 (1-0).

Momčad pod vodstvom Igora Bišćana povela je u 21. minuti pogotkom azerbajdžanskog reprezentativca Mahira Emrelija. Dinamov trener je u drugom poluvremenu gotovo u potpunosti promijenio postavu, a u 49. minuti Josip Drmić je udvostručio prednost hrvatskog prvaka. U 57. minuti u strijelce se upisao i Dario Špikić, a Dinamo je poveo 3-0.

Uslijedio je brzi povratak bugarskog prvoligaša koja je u samo tri minute uspjela doći na samo gol zaostatka. U 61. minuti je za 3-1 strijelac bio Emil Cenov, a u 64. minuti je loptu iza leđa Danijela Zagorca poslao Dinamov iranski reprezentativac Sadegh Moharrami.