Nogometaši Zagreba priredili su pravu senzaciju u šestom kolu hrvatskog nogometnog prvenstva. Izabranici Dražena Medića uspjeli su remizirati s Dinamom u Maksimiru odigravši za njih velikih 1:1.

24.8.2014.
17:58

DINAMO: Eduardo - Boras, Sigali, Gonçalo, Ibanez - Vukojević, Andrijašević, Ćorić - Soudani, Pjaca, Čop

ZAGREB: Livaković - Jurendić, Kolinger, Musa, Štiglec - Krovinović, Šulc, Stepčić - Boban, Bevab, Konopek

Strijelci: Ibanez (9'), Stepčić (60')

Zagreb je protiv Dinama bio rastrčan, borben i razigran. Na taj način su iznenadili prvaka Hrvatske koji je pružio prosječnu partiju. Uoči samog susreta trener Zagreba Dražen Medić dosta je preplašeno najavljivao sraz s Dinamom. Očito je taj oprez, strah, kako god, učinio svoje. Pogotovo u drugom poluvremenu koji je Zagreb odigrao zaista fantatsično.

U odnosu na gostovanje kod Petrolula trener Dinama Zoran Mamić je u momčadi ostavio tek vratara Eduarda, Soudanija i Čopa. Uz njih, svoj debi je imao Boras. Goncalo i Sigali su počeli utakmicu na mjestu stopera, a priliku za dokazivanje od prve minute je dobio mladi igrač Čorić. Igra Dinama u prvom poluvremenu je funkcionirala dobro. Već u 9. minuti Luis Ibanez je pogodio iz slobodnog udarca za 1:0 nakon što je prekršaj izborio spomenuti Ćorić. Prethodno je mlada nada pogodila gredu ali i izašla iz igre nakon ozlijede. Uvodne minute su davale dojam kako će Zagreb loše proći u Maksimiru. Što se tiče njihovih prilika, vrijedi istaknuti šansu Stepčića koji je iznenadio Goncala.

U drugom poluvremenu je istrčao neki novi Zagreb. Trka, polet i borbenost zamijenili su nedostanak kvalitete. Zagrebaši su počeli letiti travnjakom, Dinamo je bio iznenađen. I onda se dogodilo nešto što će se još danima pričati u zagrebačkim nogometnim kuloarima. Na jednu prilično bezazlenu loptu Sigali je nespreno reagirao i lopta se odbila do Stepčića koji iz prve, s 25 metara, lobao loše poslavljenog Eduarda za izjednačenje i totalni šok na praznom Maksimiru. Petstotinjak gledatelja ostalo je zatečeno i iznenađeno fantastičnim pogotkom.

Do kraja je Dinamo svim silama pokušavao do izjednačenja, ali Domagoj Livaković je sjajno zaustavio sve pokušaje domaćina.

Dinamo - Zagreb 1-1 (Ibanez 9 / Stepčić 62)

Lokomotiva - Rijeka 2-1 (Sovšić 71-11m, Špikić 82-autogol / Jahović 75)

Osijek - Hajduk 2-0 (Baraban 27, Glavaš 74)

Split - Slaven Belupo 2-0 (Rog 68, Bilić 73)