VELIKA POBJEDA ANCELOTTIJEVOG EVERTONA: / Pregazili Crystal palace i približili se zoni koja vodi u Europu

Crystal Palace sada je već sedam kola bez pobjede

8.2.2020.
16:29
Paul Greenwood/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

U 26. kolu Premier lige Everton je u subotu na svom stadionu svladao Crystal Palace sa 3-1 pogocima Bernarda (18), Richarlisona (58) i Dominica Calvert-Lewina (88).

Everton je poveo golom Brazilca Bernarda u 18. minuti, a izjednačenje gostima donio je Christian Benteke (51). Nakon izjednačujućeg pogotka Crystal Palace je opsjedao protivnički 16-erac, ali nije uspio smjestiti loptu u mrežu Pickforda, već je kažnjen iz kontranapada, a strijelac je opet bio brazilski nogometaš. Richarlison je sam poveo kontranapad sa polovice terena te je u 58. minuti zabio za 2-1.

Nastavak pozitivnog niza

Domaćini su pobjedu potvrdili u 88. minuti. Nakon kornera Richarlison je glavom pogodio gredu, a lopta se odbila do Dominica Calvert-Lewina, koji ju je sa tri metra pospremio u mrežu.

Ovim trijumfom Everton je nastavio pozitivan niz, dok je Crystal Palace već sedam kola bez pobjede. Večeras se još sastaju Brighton i Watford.