BILO JE ŽUSTRO / Vatreni gradski derbi: Sudac je mahao kartonima kao lud, a Barcelona ispustila pobjedu protiv Espanyola

Barcelona je za kraj godine ostala bez pobjede

31.12.2022.
17:02

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i njezin gradski suparnik Espanyol odigrali su 1-1.

MANCHESTER UTD. - WOLVERHAMPTON 1:0 /

Zvijezda 'Crvenih vragova' zbog nediscipline počela na klupi pa ušla i zabila za tri boda

Bila je to utakmica sa čak 15 žutih i dva crvena kartona.

Barca je povela već u sedmoj minuti golom Marcosa Alonsa. Domaćin je u nastavku susreta imao puno više od igre, ali je u kaotičnom nastavku ostao bez pobjede.

Popularan po kartonima

Sudac Mateu Lahoz dosudio je kazneni udarac za goste u 73. minuti kojeg je uspješno realizirao Joselu. Potom se na terenu nekoliko puta "zakuhalo". Posebno "vatreno" je bilo od 74. do 80. minute kada je sudac pokazao ukupno devet kartona, pri čemu i dva crvena.

Zbog nesportskog ponašanja Jordi Alba je isključen u 78. minuti, a dvije minute kasnije na "hlađenje" je morao i gostujući veznjak Vinicius Souza.

Barcelona je u posljednjim minutama mogla do pobjede, ali je najbolju priliku upropastio Robert Lewandowski u 88. minuti kada nije iskoristio zicer.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Real Sociedad - Osasuna, te Villarreal - Valencia.

Barcelona je godinu zaključila na prvom mjestu sa 38 bodova koliko ima i Real Madrid na drugoj poziciji.