GOLIJADA / Vatreni asistirao u najvećem škotskom derbiju, utrka za naslov pobjedom domaćina praktički odlučena

Nogometaši Celtica praktički su osigurali obranu naslova prvaka Škotske 3-2 (1-1) domaćom pobjedom protiv najvećeg rivala Rangersa u susretu 31. kola kojom su sedam kola prije kraja sezone povećali svoju prednost na vrhu na 12 bodova

8.4.2023.
16:16

Celtic je poveo sredinom prvog poluvremena golom Furuhashija (26) nakon odlične akcije i povratne lopte O'Reillyja, na 1-1 poravnao je kapetan Rangersa Tavernier (45) na samom kraju prvog dijela fantastično izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara.

'KLJUČNO JE PRIHVATITI' /

Hrvatski stručnjak šokirao: 'Vikali su mi c**ane, ali u Italiji nema rasizma. Nije to ništa strašno'

Domaći su u nastavku koristili greške gostujuće obrane te drugim golom Furuhashija (62) i pogotkom Jote (72) stigli do prednosti od 3-1 da bi Tavernier (79) svojim drugim golom smanjio na konačnih 3-2 i to nakon odličnog ubačaja hrvatskog reprezentativnog braniča Borne Barišića.

Barišić je odigrao čitav susret za Rangers dok je Antonio Mirko Čolak ušao u igru u 86. minuti.

Vodeći Celtic sada ima 88 bodova, dok je drugi Rangers ostao na 76.