DRAMA NA RUJEVICI / Rijeka preokretom poražena na otvaranju Konferencijske lige, pala tri vrlo lijepa gola

Utakmica je dobro počela za hrvatskog predstavnika koji je poveo golom Harisa Vučkića

21.7.2022.
19:52
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige izgubili na svom terenu od švedskog Djurgardena sa 1-2 (1-1).

Utakmica je dobro počela za hrvatskog predstavnika koji je poveo golom Harisa Vučkića (13), no vodeći sastav švedskog prvenstva je preokrenuo rezultat preko Hampusa Finndella (38) i Victora Edvardssena (54).

Rijeka je do prednosti stigla uz veliku dozu sreće, Ampem je nakon prodora po desnom krilu uputio netočno dodavanje prema dvojici gostujućih obrambenih igrača, ali oni su se spetljali, lopta se od njihovih nogu odbila u kazneni prostor gdje ju je prihvatio Vučkić te snažnim i preciznim udarcem sa 12-13 metara zatresao mrežu.

Preokret Šveđana

No, taj pogodak nije bio poticajan za Rijeku, upravo suprotno. Gosti su se nametnuli na travnjaku, bivali sve opasniji te u 38. minuti stigli i do poravnanja. Odlični Edvardssen se ubacio na desni bok, poslao povratnu loptu na 10 metara gdje je natrčao Finndell i preciznim udarcem svladao Labrovića.

Potpuni preokret uslijedio je u 54. minuti kada je domaći sastav olako izgubio loptu na sredini terena, a gosti su izveli brzi protunapad. Asoro je u Rijuekinom kaznenom prostoru pronašao Edvardssena, a ovaj je nakon asistencije u prvom dijelu upisao i pogodak u nastavku.

Do kraja susreta Rijeka je nastojala stići do pozitivnog rezultata pred uzvrat u Stockholmu koji je na rasporedu za tjedan dana, ali čvrsti sastav Djurgardena lakoćom je otklanjao sve neugodne situacije pred svojim golom.

----------

KONFERENCIJSKA LIGA

STADION RUJEVICA, DRUGO PRETKOLO, 20:30

RIJEKA - DJURGARDEN 1:2

Sastavi:

Rijeka: Labrović; Krešić, Pavlović, Smolčić, Vukčević - Selahi, Alvarez, Vrančić - Ampem, Vučkić, Obregon.

Djurgarden: Widell Zetterström; Ekdal, Hien, Bengtsson, Johansson - Schüller, Eriksson, Finndell - Radetinac, Asoro, Edvardsen.

----------

UŽIVO TIJEK UTAKMICE

Kraj utakmice.

90' + 5' - Ne može Rijeka poravnati, muče se, pokušavaju odasvud, ali svi su kanali zatvoreni. To će vjerojatno biti to.

90' - 2' - Igra se šest minuta produžetka, Selahi je dobio udarac nogom u lice i kažnjen je Anderssen žutim kartonom.

89' - Nema još puno vremena, Rijeka sada pritišće, ali teško stvara šanse, baš kvalitetnu obranu imaju Šveđani.

84' - Ne znamo čemu ovo. Asoro je prilikom izlaska provocirao navijače Rijeke i oni su mu odmah odgovorili uvredama i bacali su predmete po njemu. Zaista mu to nije trebalo.

81' - Dobio je Pavlović žuti karton zbog naguravanja.

80' - Hien je skršio Ampema u punom trku i to u kontri. Dobio je žuti karton i nastalo je naguravanje, Selahi je poludio i napao Šveđane.

79' - Sjajnu kontru je imala Rijeka, ali Halilović ju je upropastio lošim dodavanjem na drugu stranu.

78' - Halilović je ušao, Smolčić je izašao.

77' - Krešić je dobio žuti karton i to za poprilično bezopasan start, bilo je puno gorih na utakmici pa ih sudac nije sankcionirao.

75' - Smolčić je dobio odličnu povratnu loptu malo izvan kaznenog prostora, ali jako je loše pucao i otišlo je iznad gola.

73' - Jaoooo! Bušnja je opalio desne strane, ali iz teškog kuta i otišlo je to pored gola.

71' - Traju izmjene kod Šveđana i kratka je pauza za predah.

67' - Sjajan centaršut Ampema, ali Frigan je ostao malo kratak u skoku.

64' - Vrančić ide van, umjesto njega će Bušnja. Umjesto Obregona ulazi Frigan.

61' - Smolčića su zakrpali, a Armada je počela paliti baklje. Dakle, bit će kazne.

60' - Uf, nije dobro. Smolčiću je puknula arkada u duelu s igračem Djurgardena.

58' - Ne izgleda Rijeka dobro u ovim trenucima, treneri Tadić i Budicin moraju reagirati ako žele ovdje izvući nešto.

54' - GOOOL! EDVARDSEN! Sjevnula je kontra tri na tri i dobru loptu u for, kroz obranu Rijeke koja se nije snašla, dobio je Edvardsen i nije imao problema s realizacijom.

52' - Opasna je Rijeka, dobro je sada pucao Ampem, ali boksao je vratar i u nastavku akcije morao je još jednom intervenirati na Vučkićev udarac glavom.

49' - Lijepa akcija Rijeke. Raširili su obranu i stvorili višak na lijevoj strani, uslijedio je centaršut na peterac, ali do lopte je prvi došao vratar Šveđana.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

45' - Šveđani su malo digli tempo u završnici, ali srećom gotovo je poluvrijeme. Igrat će se još četiri minute.

38' - GOOOL! Finndell je zabio. Bila je ovo prva prava akcija i dobra gol-šansa. Protutnjali su po desnoj strani i Edvardsen je centrirao po podu u kazneni prostor gdje iz drugog plana nailazi Finndell i posprema loptu u mrežu.

36' - Krešić je dobio nezgodan udarac i to čini se u kontaktu sa suigračem Vrančićem. No, bit će sve u redu.

28' - Schuller je pucao s 20 metara i to dosta jako, ali otišla je lopta negdje na tribinu.

25' - Hien je jako grubo startao nad Obregonom koji ga je naživcirao driblingom, ali sudac nije osjetio potrebu kazniti ga žutim kartonom.

22' - U tijeku je "cooling break", uzet će dečki predah od vrućine i sparine i malo se osvježiti.

20' - Rijeka je puno bolja, Šveđani već neko vrijeme ne mogu proći blok i nemaju rješenja. Sada samo treba biti strpljiv i čekati šansu, kao i kod prvog gola.

13' - GOOOOOOOOL! Vučkić je dobio sjajnu loptu s desne strane, ušao je u kazneni prostor i s dva lažnjaka zavaljao je dvojicu igrača Djurgardena te je na kraju elegantno zabio za vodstvo. Rujevica je odmah eksplodirala!

9' - Asoro je zamalo pogodio, dobio je dugu loptu po zraku koja je slijetala na peterac, ali loše je zahvatio loptu i promašio gol.

5' - Obregon je dobio odličnu loptu na peterac, Vučkić mu je sjajno spustio glavom, ali išao je pucati iz voleja i loše je zakačio loptu.

4' - Kakva šteta, Alverez je odlično opalio po podu izvan kaznenog prostora i lopta je iznenadila vratara Šveđana koji uopće nije reagirao, ali pogodila je u nogu Vrančića i odbila se u gol-aut.

2' - Prvi udarac uputio je veznjak Djurgardena Finndell, ali otišlo je par metara preko gola.

1' - Počela je utakmica.

---------

19:30 - Utakmicu su obilježili neredi, odnosno u srijedu su se sukobili navijači Rijeke i Djurgardena u Rijeci i bilo je dosta gadno. Više o tome pročitajte u linku ispod.