SLAVLJE NA RUJEVICI / Riječani osigurali tri boda, Gorica imala pregršt prilika, ali nije iskoristila nijednu

U prvom ovosezonskom ogledu Riječani su slavili s 2:0

17.7.2021.
20:36
Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke otvorili su novu sezonu Prve HNL pobjedom protiv Gorice od 2-0 u susretu igranom na stadionu Rujevica pred 1.600 gledatelja. Golove za Rijeku zabili su Robert Murić (19-11 m) i Ivan Lepinjica (54).

Rijeka i Gorica su međusobnim susretom na Rujevici zaključili prošlu sezonu, ali i otvorili novu. Oba puta je slavila Rijeka. U zadnjem kolu prošle sezone, u izravnom okršaju za Europu, bilo je 2-1, a ovoga puta 2-0.

Gorica bila na korak do izjednačenja

Domaćin je poveo u 19. minuti Murićevim golom iz kaznenog udarca. Murić je gurnuo za Mudražiju koji je uspio okrenuti braniča Gorice, no Moro ga je srušio, a sudac Vučković pokazao na bijelu točku. Murić je bio siguran bijele točke.

U 22. minuti gosti su bili korak do izjednačenja, Kristijan Lovrić je pucao iz slobodnjaka, no Labrović je sjajno reagirao. Deset minuta kasnije Gorica ponovo prijeti, no Keita u izglednoj situaciji nije uspio pronaći Dieyea na drugoj vratnici.

Gorica nastavila s nizom prilika

Na otvaranju drugog dijela Gorica je nanizala tri prilike. U 49. minuti pucao je Lovrić, ali pored gola. Dvije minute kasnije vidjeli smo novu priliku gostiju. Keita je probio po krilu, poslao povratnu loptu do Mitrovića, ali je njegov udarac Labrović obranio. Gorica nije popuštala i u 52. minuti je Šroler snažno potegnuo sa 18 metara, ali je Labrović sjajno reagirao.

Kada se činilo kako bi gosti mogli izjednačiti, Rijeka je u 54. minuti zabila za 2-0. Murić je izveo korner, a Lepinjica glavom zabio za 2-0. Lovrić je u 71. minuti mogao smanjiti, no domaći vratar je upisao još jednu obranu.

U nedjelju prvo kolo zatvaraju Istra 1961 i novi prvoligaš Hrvatski dragovoljac.

Tijek utakmice

Prva hrvatska nogometna liga

Rijeka - Gorica 2:0 (Murić 19', Lepinjica 54')

Sastavi

Rijeka: Labrović - Tomečak, Galović, Escoval, Vukčević - Liber, Lepinjica, Mudražija - Murić, Drmić, Ampem

Gorica: Banić - Musa, Moro, Jovičić, Keita - Babec, Ngouali - Šroler, Mitrović, Lovrić - Dieye

Kraj utakmice

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

88' Iz dobre šanse za Goricu, nakon ubacivanja Lovrića iz slobodnog udarca, rodila se šansa za Rijeku, no udarac Bušnje odbijen je u korner.

85' U šansi se našao Nasiru Moro nakon ubacivanja iz auta, no lijevom nogom pucao je visoko preko gola.

79' Velika prilika za Goricu, ali Galović je sjajnom reakcijom spasio gol.

76' Rijeka je imala veliku šansu, lopta je bila u petercu, no golman Gorice pravovremeno je reagirao.

72' Nakon 268 dana, na Rujevicu su stigli navijači. Na današnjem ogledu došlo ih je 1652!

71' Nakon lijepe kombinacije s Frukom pucao je Kristijan Lovrić, iz jako dobre pozicije, no ponovno je domaću mrežu sačuvao Labrović.

65' Dvostruka izmjena kod Gorice, Matija Dvorneković i Toni Fruk ušli su umjesto Martina Šrolera i Josipa Mitrovića.

54' GOOL! Rijeka zabija za 2:0! Nakon ubačaj iz kornera, lopta je savršeno sjela na glavu Lepinjice koji zabija za novo vodstvo Riječana.

52' I opet Gorica i opet Labrović! Šroler je snažno potegnuo s 18 metara, ali je Labrović sjajno reagirao.

51' Samo tri minute nakon Lovrićeva pokušaja, Gorica opet uzvraća. Keita je pronašao Mitrovića čiji je udarac s 15 metara obranio Labrović.

48' Kakva prilika za Goricu! Lovrić je povukao lijevo, ušao u sredinu i gađao suprotni kut, no otišlo je malo pokraj stative.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

42' Utakmica se primirila, loptu uglavnom drži Gorica, no Rijeka se organizirano brani i teško je doći do prilika.

32' Mitrović je napravio odlično proigravanje, u šansi se iznenada našao Cheick Keita, no okliznuo se kod udarca i lopta je u dobroj prilici završila visoko iznad gola.

26' Nova situacija za Rijeku, pucao je Ampem nakon što je Drmić dobio skok s Morom, no blokirala je to gorička obrana.

21' Gorica je izborila slobodan udarac na 20 metara, no Lovrićev udarac odlično je obranio Labrović.

19' GOOL! Rijeka vodi 1:0 na svojem stadionu! Nakon izvođenja jedanaesteraca, Murić je uspješno zabio za vodstvo, a Banić nije imao šanse!

18' Murić je gurnuo za Mudražiju koji je uspio okrenuti braniča Gorice, Moro ga je srušio, a Vučković pokazao na bijelu točku. Slijedi jedanaesterac za Rijeku!

13' Iz velike daljine pokušao je Jovičić, no udarac je ipak bio preslab i nedovoljno precizan.

12' Prvi žuti karton na današnjoj utakmici. Zaradio ga je Matar zbog prekršaja na Escovalu.

10' Opet sjajna šansa za Goricu! Mitrović je promiješao obranu na lijevoj strani šesnaesterca, dao na drugu stranu za Babeca, no njegov udarac iz sjajne pozicije je blokiran i odbijen u korner.

7' Odlična prilika za Rijeku! Murić je odlično ubacio pred gol, Drmić je uspio doći do lopte ispred vratara, ali udarac je otišao pored gola.

6' Sjajna prilika za Goricu. Nakon ubačaja s desne strane, Matar je pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

1' Počela je utakmica.

Tomić: 'Stvara se nova momčad'

"Nakon pet tjedana kvalitetnih i intezivnih priprema počinje prvenstvo i jako se radujemo tome. Stvara se neka nova momčad, vlada jedna jako dobra, zdrava atmosfera uz dobru konkurenciju i mislim da spremni dočekujemo prvenstvo", rekao je trener Rijeke Goran Tomić uoči utakmice.

"Igrat će najspremniji i oni koji su u najboljem stanju. Nekoliko igrača nije u optimalnom stanju, ali vjerujem da ćemo uskoro to dovesti u red u hodu i gledati pravi napadački nogomet", kazao je Tomić.

Novi trener Gorice

Goričani se vraćaju na Rujevicu s novim trenerom i jednako izraženim ambicijama.

"Znamo da je ispred nas velika četvorka hrvatskog nogometa, ali imamo ambiciju da to pokušamo malo promiješati. Prošle sezone Gorica je bila peta, a sada cilj mora biti viši, i zato se nadamo se da možemo biti bolji od toga. Vjerujem da to možemo postići", objašnjava Krunoslav Rendulić, koji je na klupi Gorice naslijedio Sinišu Oreščanina.