Tijek susreta trećeg pretkola Konferencijske lige između Osijeka i Zire mogli ste pratiti na portalu Net.hr

Osijek - Zira

1-1

Osijek: Čavlina - Omerović, Jelenić, Mkrtchyan, Jurišić - Pušić, Nejašmić, Jugović - Bukvić, Ademi, Matković

Zira: Tiago Silva - Aliyev, Ruan, Mutsinzi, Djibrila - Martins Junior, Ibrahimli, Hajiyev - Nuriyev, Akmedadze, Volkov

Osijek je u prvoj utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige na Opus Arenu protiv azerbajdžanske Zire odigrao 1-1.

KONFERENCIJSKA LIGA /

Hajduk bez velike igre do remija u Slovačkoj: Odluka pada za tjedan dana na Poljudu

Već u 2. minuti Hajiyev je žestoko srušio Jugovića i odmah dobio žuti, a nakon slobodnog udarca lopta je došla do Bukvića koji je opasno pucao po golu, no otišla je lopta pored stative. Nismo zatim puno vidjeli do 16. minute kada je Pušić ubacio s desne strane iz 'skraćenog kornera', a Nejašmić na vrhu peterca pucao glavom, no i ta je lopta završila pored gola. U 26. minuti Pušić je izveo korner s desne strane i lopta je opet išla na Nejašmića koji je glavom s prve stative pogodio donji dio suprotne stative. Bila je to velika prilika za Osijek, ali rezultat se nije mijenjao.

Poveo je Osijek u 39. minuti kada je Bukvić iskosa s lijeve strane krenuo prema sredini, a onda lijepo 'rasparao' gostujuću obranu i na drugoj strani gurnuo u šansu Antona Matkovića. Izbio je 18-godišnji napadač domaćina sam pred golmana i s nekih 14 metara lijepo zabio za vodstvo Osijeka. Domaća je publika na kraju poluvremena pljeskom ispratila igrače u svlačionicu, a razočarana su bila dva navijača s azerbajdžanskom zastavom. Bio je to uvjerljivo najmanji broj navijača neke gostujuće ekipe na Opus Areni otkako je otvorena.

Osijek je nastavio dominirati i u drugom poluvremenu. Gosti su pokušali s nekoliko zamjena, no nisu uspjeli konkretno zaprijetiti Čavlini. U 66. je umjesto Jugovića ušao Soldo, a dvije minute kasnije našao se u dobroj šansi. S ruba šesnaesterca pucao je pored gola. Uspjeli su gosti zaprijetiti u 73. kada je Utzig pokušao škaricama, ali otišla je lopta pored gola. Nismo puno vidjeli do samog kraja kada je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dosuđen penal za goste. Duarte je neoprezno startao na rubu šesnaesterca na Utziga i sudac je pokazao na bijelu točku odakle je upravo Utzig bio precizan za veliki šok na Opus Areni. Ubrzo nakon toga sviran je kraj.

Uzvrat je za sedam dana u Bakuu, a bude li Osijek na kraju uspješan protiv Zire, igrat će protiv pobjednika susreta Omonia (Cipar) - Fehervar (Mađarska). Prva utakmica završila je 1-0 pobjedom domaće Omonije koju s klupe vodi nekadašnji trener Hajduka, Valdas Dambrauskas.

NAJAVA

Bijelo-plavi su u drugom pretkolu s ukupnih 6-1 izbacili estonsku Levadiju, a istim rezultatom Zira je bila bolja od Dunajske Strede. U slučaju da prođe Ziru, momčad Federica Coppitellija u zadnjem će pretkolu (play-offu) igrati protiv boljeg iz ogleda ciparske Omonije i mađarskog Fehervara.

Osijek u ovu utakmicu ulazi nakon što je pomalo iznenadno ostao bez svog glavnog napadača Ramona Miereza koji odlazi u Ujedinjene Arapske Emirate.