TO BI BILO TO / Dinamo porazom protiv Chelseaja završio svoju europsku priču: Liga prvaka je ipak razina iznad

2.11.2022.
11:24
Grafika Danas.hr - PIXSELL

Natjecanje u skupini Lige prvaka nogometaši Dinama su zaključili na posljednjem mjestu porazom kod Chelseaja 2-1 u šestom kolu, što je označilo i kraj ovosezonskog europskog puta za Modre.

MODRI HRABRO PALI /

VELIKA GALERIJA Pogledajte najbolje trenutke Dinamove londonske bitke za europsko proljeće

Dinamo je treće mjesto i Europsku ligu mogao osigurati jedino uz pobjedu u Londonu te slavljem Milana protiv Salzburga. Ovaj potonji uvjet se ispunio, Milan je pred svojim navijačima svladao austrijskog prvaka 4-0, no Dinamo je poražen na kišnom Stamford Bridgeu. Utakmica u Londonu je počela sjajno za Dinamo koji je poveo u sedmoj minuti kada je Bruno Petković glavom pogodio za 1-0 hrvatskog prvaka.

No, Chelsea je rezultat okrenuo na svoju stranu do kraja prvog dijela, a strijelci su za 2-1 bili Raheem Sterling u 18. i Denis Zakaria u 30. minuti. U nastavku utakmice Dinamo je odigrao još otvorenije. Prijetio je hrvatski prvak, no veći broj pravih prilika imao je Chelsea, ali se sve do kraja susreta rezultat više nije mijenjao.

U osminu finala tako idu prvi Chelsea i drugi Milan, Salzburg nastavlja u Europskoj ligi kao treći sastav na ljestvici, dok se Dinamo okreće obvezama u hrvatskim okvirima do kraja sezone.

KRAJ!

Chelsea 2-1 Dinamo

Petković 7'

Sterling 18' / Zakaria 31'

----------------------------------------------

90+6' Kraj u Londonu! Milan je demolirao Salzburg, no Dinamo nije uspio slaviti protiv Chelseaja i tako završava svoju europsku priču ove sezone

90+2' Kakva obrana Livakovića!!! Gallagher se našao sam na petercu, no pucao je sredini vrata te je Dinamov vratar obranio zicer

90' Označeno je još četiri minute sudačke nadoknade

89' Treći žuti karton za Plave! Moharrami je ušao u bilježnicu francuskog suca nakon što je zaustavio hitrog Pulišića tijekom jedne kontre

81' Chilwell se izborio za udarac ispred Moharramija, no odlučio se na pokušaj desnom nogom te je njegov projektil pogodio samo reklamu pored vratiju

76' Prekršaj za Dinamo nakon što je Petković završio na travnjaku! Obrana Modrih može odahnuti

70' Igru napušta Zakaria zbog ozljede - strijelac pogotka na svom debiju za Bluese, a umjesto njega je ušao Loftus-Cheek

69' Prvi potezi Dinamovog stratega na klupi! Iz igre će Stefan Ristovski, a u igru će ući Mahir Emreli

64' Zamjene kod domaćina! Iz igre izlaze Aubameyang, Havertz i Koulibaly, a na travnjak Stamford Bridgea koračaju Broja, Gallagher i Silva

63' Izigrana obrana Dinama nakon izgubljene lopte Ljubičića, no Šutalo se ukazao u zadnji trenutak ispred Mounta u kaznenom prostoru

61' Chilwell je dobio loptu nakon jedne kontre te se odlučio na udarac iz zone ubačaja! Zatresao je samo vanjski dio mreže

58' Milan je poveo protiv Salzburga 3-0, Modrima treba pobjeda i preskaču Austrijance

57' Oršić se izborio za udarac točno ispred šesnaesterca, ali pucao je malo pored desne vratnice

54' Ivanušec je napravio rukometni prekršaj budući da je držao Zakariju rukama oko struka, francuski sudac mu je pokazao žuti karton

52' Velika prilika za Engleze! Gabonac Aubameyang se izborio za udarac na rubu kaznenog prostora i tukao, no lopta je odsjela na gredi

49' Nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Oršić, Šutalo je nadskočio Koulibalyja i pucao glavom nisko po sredini, no Mendy je uspio zaustaviti pokušaj mladog braniča Modrih

46' Počelo je drugih 45 minuta ovog dvoboja, lopta je za domaćine

45' Kraj prvog poluvremena u Londonu! Chelsea ide na predah s pogotkom prednosti

45' Igrat će se još minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

39' Koulibaly je neoprezno startao na Petkovića i zaradio žuti karton, lopta je za Modre na polovici Chelseaja

31' Neopreznost Modrih koji su ispali u par situacija, no od ove im nije bilo spasa! Švicarac Zakaria je dobio loptu na nekih jedanaest metara i uputio jak udarac po travi. Moharrami je zaustavio loptu na crti, no ona se odbila u gol od Livakovića za kompletan prekret domaćina

30' Kakav zicer za Engleze kojeg u pogodak nije uspio pretvoriti Sterling koji je prebacio vrata Livakovića

28' Ristovski je htio doći do lopte, no uspio je samo napraviti prekršaj na Jorginhu 20-tak metara od gola Mendyja pa će biti lopta za Chelsea

26' Udarac iz kuta za domaću momčad, lopta je išla na peterac gdje je najviši bio Koulibaly koji puca preko vrata Livakovića

22' Mišić je srušio Mounta s leđa i dobio žuti karton! To je prva javna opomena na susretu

18' Aubameyang se prikrao iza obrane hrvatskog prvaka i odigrao petom za Sterlinga koji se namjestio na udarac lijevom nogom unutar kaznenog prostora i svladao Livakovića za 1-1

15' DOBRE VIJESTI! Milan vodi pogotkom Girouda protiv Salzburga rezultatom 1-0 čime je trenutno stanje idealno. Dinamo se popeo na treće mjesto, a Salzburg je posljednji

7' GOOOLLL!!! Kombinacija Ristovskog i Moharramija koji je centrirao u srce Peterca gdje se najbolje snašao Bruno Petković i zabio za vodstvo Modrih i reprizu maksimirske bajke

3' Perić izbacuje loptu izvan travnjaka jednim klizećim startom ispred Azpilicuete koji je pokušao proći kroz lijevu stranu obrane Modrih

1' Počeo je susret u Londonu, prva lopta je za Dinamo

Izašli su sastavi!

Chelsea: (3-4-3) - Mendy - Azpilicueta, Koulibaly, Chalobah - Sterling, Jorginho, Zakaria, Chilewell - Mount, Aubameyang, Havertz

Dinamo: (3-5-2) - Livaković - Ristovski, J. Šutalo, Perić - Moharrami, Ivanušec, Mišić, Ademi, Ljubičić - Oršić, Petković

Nogometaši zagrebačkog Dinama danas će po posljednji put ove sezone istrčati na travnjak u Ligi prvaka, ali nada u europsko proljeće još postoji.

Na repertoaru je druga utakmica protiv londonskog Chelseaja, jedinog kluba kojeg su Plavi ove godine pobijedili u najelitnijem klupskom natjecanju.

Prije nešto više od dva mjeseca na Maksimiru su pali Mateo Kovačić i društvo, a danas Englezima utakmica ništa ne znači jer prolaze sigurno kao prvi u skupini.

Modrima je potrebno čudo, odnosno pobjeda te poraz Salzburga u Milanu kako bi ušli u Europsku ligu.

Čačić: 'Chelsea je favorit, ali bio je i u prvoj utakmici'

Trener Dinama, Ante Čačić najavio je večerašnju utakmicu na press konferenciji u Londonu.

"Sutra završavamo grupnu fazu natjecanja s ekipom s kojom smo otvorili. Chelsea je apsolutni favorit, ali bio je i u prvoj utakmici. Zahvaljujući toj pobjedi, imamo sad nadu da možemo izboriti proljeće u Europi. Ovo je drugačija utakmica od prve, oni su bili na početku sezone, a mi u najboljem izdanju jer smo bili nakon kvalifikacija", rekao je.

Dodao je da je ponosan na igrače, ali da im je uvijek nešto falilo.

Dotaknuo se ozljeda.

"Imamo i malih poteškoća, Mišić nije danas trenirao zbog probavnih tegoba, vidjet ćemo što će biti sa Šutalom, koji ima blagu kontuziju kvadricepsa, a Dilaver je ostao kod kuće jer ima problema s trbušnim zidom."

Drugi trener na klupi Chelseaja

Bit će ovo i utakmica u kojoj na klupi Chelseaja nema trenera koji je izgubio u prvom kolu, Thomasa Tuchela. Na njegovom je mjestu sada bivši trener Brightona, Graham Potter.

"Promijenili su vrhunskog trenera u odnosu na zadnji naš susret. Dogodi se takva utakmica koja se njima dogodila, mi smo bili dobri i koncentrirani."

Utakmicu je komentirao i vratar Dominik Livaković.

"Dali smo uvijek sve od sebe, nekad je bilo dobro, nekad nije, imamo tešku grupu. Najbitnije je da i sutra damo sve od sebe, a onda će možda i rezultat doći. Ne znam hoće li biti dovoljno, ali ako nas malo i sreća pomazi", kaže Livaković.

Livaković časti ako ne primi gol

Livaković se našalio da ako u još jednoj utakmici protiv Chelseaja bude imao "clean sheet" morat će počastiti suigrače cateringom. O igranju na Stamford Bridgeu kaže:

"Igrali smo već na dosta ovakvih stadiona, naviknuli smo na to. Nismo došli gledati stadion, nego odigrati pravu mušku utakmicu. Motiv? Svaka utakmica za Dinamo je poseban motiv", zaključio je.