REAL MADRID-ATLETICO MADRID 2:4: / Cholovi ratnici razbili Galacticose u produžecima i osvojili sedmi trofej pod Simeoneom

Nogometaši madridskog Atletica pobjednici su europskog Superkupa, oni su u Tallinnu svladali gradskog suparnika Real nakon produžetka rezultatom 4:2

15.8.2018.
22:45

Nakon 90 minuta rezultat je bio 2-2, no u dodatnih pola sata Atletico je postigao dva pogotka i stigao do svog trećeg Superkupa u klupskoj povijesti, nakon 2010. i 2012. godine. Real je ostao na četiri osvojena Superkupa (2002, 2014, 2016, 2017).

Već u 1. minuti susreta Atletico je poveo golom Diega Cote, no Real je uspio preokrenuti rezultat. Prvo je Karim Benzema u 27. minuti poravnao na 1-1 da bi Sergio Ramos iz kaznenog udarca u 62. minuti doveo "kraljevski" klub u vodstvo. Ipak, Diego Costa je svojim drugim pogotkom u 79. minuti odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih 30 minuta pobjedu Atleticu osigurali su Saul Niguez u 98. i Koke u 104. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije i najbolji igrač ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Luka Modrić igrao je za Real od 57. minute dok Nikola Kalinić nije ulazio u igru za Atletico.

REAL MADRID - ATLETICO MADRID 2-3

REAL: Navas - Carvajal, varane, S. Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Isco - Asensio - Benzema, Bale

ATLETICO: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, F. Luis - Koke, Partey, Saul, Lemar - Griezmann, D. Costa

118' Bliži se kraj, nema više inicijative ni sa jedne strane.

114' S ruba kaznenog prostor u ruke Jana Oblaka pucao je Luka Modrić.

112' U bilježnici suca završio je i Sergio Ramos.

109' Mijenja i Atletico posljednji puta na utakmici, Diego Costa izlazi, a ući će Jose Maria Gimenez.

106' Počeo je drugi produžetak!

105' Kraj prvog produžetka!

104' GOOOOOOL! Još jedan pogodak Atletica, zabio je Koke!

102' U produžecima svi imaju pravo na po još jednu izmjenu, a Real svoju koristi sada, ulazi Borja Mayoral, a izlazi Toni Kroos.

98' GOOOOOOOL! Zabio je Saul nakon asistencije Parteya!

95' Pokušao je Carvajal, ali Oblak siguran.

91' Počeo je prvi produžetak!

93' Kraj regularnog dijela, igrat će se produžeci!

90' Posljenja promjena kod Atletica, izlazi Lemar, a u igru će Partey.

88' Correa je lijepo proigrao Diega Costu, ali on je ipak bio korak prebrz i zaustavljen je zbog zaleđa.

84' Korner Reala nije završio akcijom jer je odmah nakon ubačaja prekinut zbog prekršaja u napadu.

83' Zadnja promjena kod Reala, ušao je Vasquez, a izašao Isco.

79' GOOOOOOL! Strijelac je Diego Costa koji donosi novo izjednačenje!

76' Nova promjena kod Reala, izlazi Casemiro, a ulazi Ceballos.

74' Thomas Lemar pokušao je centaršutom pronaći nekoga od suigrača. Protivnička obrana je to presjekla i otklonila opasnost.

71' Promjena kod Atletica, ušao je Vitolo umjesto Rodrija.

69' Loš centaršut Hernandeza odlazi u gol out.

66' Pokušao je iz kosa Benzema, ali Oblak je bio siguran.

63' GOOOOOOOOL! Ramos je mirno zabio s bijele točke.

62' Dosuđen jedanaesterac za Real Madrid zbog igranja rukom Juanfrana.

59' Lijepo je centrirao Juanfran, ali kratak je ostao Diego Costa.

57' Mijenja Real, ulazi Luka Modrić umjesto Asensia. Promjena i kod Atletica, ušao je Angel Correa, a izašao Griezmann.

54' Nakon Asensia, požutio je i Marcelo.

53' Diego Costa je pokušao solo prodorom, ali ostao je bez lopte.

49' Antoine Griezmann je pucao iz dobre pozicije malo izvan šesnaesterca, ali udarac je završio u bloku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' POLUVRIJEME

43' Lucas je poslao lijep centaršut u šesnaesterac, međutim, obrana je bila oprezna i jedan od braniča je izbio loptu.

39' Zapucao je Bale iz daljine, ali lopta je otišla pored gola.

36' Probudio se Real i potisnuo Atletico, sve ozbiljnije prijete.

33' Izigrali su igrači Atletica Realovu obranu, ali ipak ništa od novog pogotka!

29' Zamalo totalni preokret, Asensio je sjajno opalio po vratima Atletica, ali ipak malo pored gola.

27' GOOOOOL! Zabio je Benzema!

25' Pokušao je Marcelo iznenaditi Oblaka, ali odlazi preko vrata.

22' Real je živnuo i pokušava pritisnuti, ali Atletico stoji u čvrstom bloku i ne dozvoljava previše prostora za igru.

18' Pokušao je Marco Asensio udarcem po sredini gola, ali udarac nije bio jak tako da je golman to lagano obranio.

16' Kroos je ružno startao i napravio prekršaj. Atl. Madrid dobio je slobodan udarac iz kojeg je Lemar neuspješno pokušao dugom loptom.

12' Pokušao je Marcelo centaršutem, ali na njegovom kraju našao se Diego Godin i mirno spustio loptu za Oblaka.

8'��Ljut je Gareth Bale. Sudac mu je svirao faul u napadu. Szymon Marciniak je to jasno vidio i ne namjerava promijeniti svoju odluku, iako se Bale svađa s njim.

5' Nakon šoka u prvoj minuti, Atletico nastavlja s pritiskom potisnuli su Real u njihov šesnaesterac.

1' GOOOOOOOOOOOL! Poveo je Atletico nakon sjajne akcije Griezmanna i Diega Coste!

1' Počela je utakmica!