KAKVA DRAMA / Hrvatska je u osmini finala Svjetskog prvenstva: Gvardiol spasio Hrvatsku u posljednjim minutama

Hrvatska je remizirala s Belgijom i osigurala plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva

1.12.2022.
8:42
Grafika Danas.hr

Hrvatska reprezentacija osvojila je drugo mjesto u skupini F odigravši 0-0 protiv Belgije, a kao prvi su mjesto u osmini finala izborili Marokanci koji su svladali Kanadu sa 2-1.

Hrvatska je opasno živjela u drugom poluvremenu, nakon što je bila bolja u prvom, u kojem je Anthony Taylor zbog milimetarskog zaleđa poništio već dosuđeni kazneni udarac za Hrvatsku. U drugom dijelu je Romelu Lukaku pogodio vratnicu i još tri dobre prilike za postizanje pogotka.

UŽIVO!

Hrvatska - Belgija 0:0

----------------------

90+4' KRAAAAAAAAAJ. Hrvatska je nakon velike borbe osigurala plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.

92' Gvardiol sada spašava Hrvatsku. Belgija radio kaos u našem kaznenom prostoru.

90' Kakva prilika za Belgiju. Doku je napravio kaos u našoj obrani, Hazard ubacio u peterac. Livaković je odletio u prazan prostor, no Lukaku ponovno nije iskoristio šansu.

81' Pokušali su Petković i Brozović sada iskombinirati nešto u kaznenom prostoru Belgije ali je obrana dobro reagirala

72' Nove izmjene u redovima Belgije. Carrasco izlazi umjesto Dokua, a Dendoncker izlazi umjesto Tielemansa.

68' Petković je sjajno proigrao Modrića koji je ponovno natjerao Courtoisa da se protegne po loptu

64' Prve promjene u redovima Hrvatske. Iz igre su izašli Kramarić i Livaja, a ušli Petković i Pašalić

63' Još jedna velika prilika za Belgiju. Nisu se dobro razumjeli Lovren i Livaković i na svu sreću Lukaku nije pogodio okvir gola.

60' Kakva sada prilika za Belgiju. De Bruyne je posalo sjajnu loptu za Carrasca, Livaković je to obranio, lopta se odbila do Lukakua koji s osam metara pogađa stativu.

54' Brozović je zapucao nakon sjajne akcije no obranio je vratar Blegije. Nekoliko trenutaka kasnije Modrić se sjajno izborio za udarac i ponovno je Courtois obranio

51' Kovačić je bio u sjajnoj poziciji i zapucao prema golu Belgije. Courtois se morao dobro istegnuti kako bi to izabcio u korner

48' De Bruyne je ubacio prema Lukakuu. Gvardiol je bio na pravom mjestu i izbacio to u korner.

46' Lukaku je ušao u igru umjesto Mertensa, a Torgan Hazard umjesto Trossarda.

Počelo je drugo poluvrijeme

45+4' Kraj prvog poluvremena. Hrvatska je odlično otvorila susret i zaprijetila u prvih nekoliko minuta. Zatim je Belgija preuzela inicijativu i pokušala doći do gola no naša obrana sjajno je ragirala.

45+4 Juranović je pucao nakon odbijene lopte no lopta odlazi preko gola.

45+4' Četiri minute nadoknade u prvom poluvrmenu.

44' Sosa je zapucao iz velike udaljenosti ali lopta je otišla preko gola

41' Prohujala je jedna lopta sada kroz kazneni prostor Vatrenih. Na sreću nitko od belgijskih igrača nije bio na pravom mjestu

KANADA - MAROKO -Kanada je smanjila vodstvo. Aguerd je zabio autogol.

37' Kakva sekvenca Ivana Perišića. U posljednji trenutak je spriječio dodavanje u našem kaznenom prostoru i spasio našu obranu.

33' Dobar napad Hrvatske. Sosa je ubacio prema Livaji koji je bio dobro zatvoren i glavom je pucao preko vrata.

30' Posljednjih minuta Belgija ima posjed i pokušava zaprijetiti no naša obrana sjajno odbija sve napade.

25' Modrić je sjajnom loptom doveo našu momčad do protivničkog kaznenog prostora i naši su uspijeli izboriti korner.

KANADA - MAROKO - Maroko je poveo s 2:0 protiv Kanade. En Nesyri je zabio za vodstvo Marokanaca i gotovo siguran plasman u drugi krug natjecanja.

23' Smirio se sada tempo utakmice, obje momčadi čuvaju loptu što duže

18' Ništa od penala. Dugo je trajala ova VAR provjera nakon koje je sudac Taylor presudio da je jedanaestercu prethodilo zaleđe Dejana Lovrena

14' Ipak će biti VAR provjera kaznenog udarca

14' PENAAAAAAL ZA HRVATSKU. Carrasco je nagazio na Kramarića .

13' Velika prilika za Belgiju. De Bruyne je povukao trk preko pola terena i sjajno podvalio za Mertensa. Belgijski napadač puca daleko pored gola.

11' Ponovno prijeti Belgija. Mertens je dodao na drugu vratnicu na opasnog Carrasco koji je pucao iz teške pozicije. Obranio je to Livaković. Belgija je dobila korner no odlično to čisti naša obrana.

OSEBUJNO U SVAKOM SLUČAJU /

Belgijanci pokazali raskoš na tribinama: Poslali snažnu poruku, a jedan navijač šokirao maskom

9' Carrasco je pokušao izboriti poziciju za udarac ali sjajno su to blokirali Lovren i Gvardiol. Posljednjih nekoliko minuta Belgija preuzima inicijativu.

KANADA - MAROKO - Maroko je poveo protiv Kanade. Hakim Ziyech je pogodio mrežu Milana Borjana već u četvrtoj minuti.

2' Sjajno igra Hrvatska, Belgija ne može prenjeti loptu preko centra

1' Kakva prilika za Hrvatsku. Perišić je zaprijetio već u osmoj sekundi i pucao pored gola. Ovo je bilo blizu

1' Počela je utakmica. SRETNO HRVATSKA!

Stigli su sastavi!

Hrvatska - Livaković, Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović, Kovačić, Modrić, Brozović, Perišić, Livaja, Kramarić

Belgija - Courtois, Vertonghen, Alderweireld, Castagne, Carrasco, Witsel, Dendoncker, Meunier, Trossard, De Bruyne, Mertens

Hrvatska nogometna reprezentacija će danas u trećem kolu skupine F na Svjetskom prvenstvu u Kataru igrati utakmicu protiv Belgije. U taj ogled Vatreni ulaze u pozotivnom ozračju te nakon osvojena tri boda protiv Kanade.

Belgija je s druge strane šokantno izgubila svoju utakmicu protiv Maroka s 1-0 te tako pala na treće mjesto skupine. Da bi trupe Roberta Martineza prošle u 'knockout' rundu, moraju svladati Vatrene.

Našim reprezentativcima bi bio dovoljan i bod za prolazak skupine, no nikad nije dobro igrati na nerješen ishod. Izbornik Zlatko Dalić kaže kako Hrvatska neće igrati na bod.

"Odlučujuća utakmica je ispred nas protiv druge momčadi svijeta s FIFA-ine ljestvice. Sjajna su reprezentacija, sigurno da smo mogli birati ne bi izabrali da ta utakmica odlučuje. I njima je ključna utakmica i nećemo se zavarati s njihovim nešto slabijim igrama. Neće biti lagano, nećemo igrati na bod jer takva igra uvijek donese nešto lošega", kazao je izbornik Dalić.

Nema popravnog

"Ovo je utakmica nakon kojeg nema popravnog. Činjenica je da smo drugačije razmišljali o raspletu u skupini i mi i Belgija. Bitno je da smo na pravom nivou Sigurni će biti drugačije nego u prve dvije utakmice", dodao je Dalić i otkrio kako nema previše razloga mijenjati sastav: "Odigrali smo dobru utakmicu i oni koju su počeli i oni koji su ušli. Vidjet ćemo nakon treninga, ali nemamo razloga za promjene".

'Nisu preko noći zaboravili igrati'

Još jednom je naglasio kako ga ne zanimaju problemi kroz koje prolaze u suparničkom taboru.

"Ne zanima me što se tamo događa. Razmišljamo o Belgiji, njihovoj kvaliteti, dobrim stranama i igrama i onome što su pokazali zadnjih pet godina. Ne mogu oni preko noći zaboraviti igrati nogomet ni biti loši. Kako je kod nas? Dobro je, mirno, nema galame. Neka tako potraje", poručio je hrvatski strateg.

Utakmicu između Hrvatske i Belgije koja se igra danas od 16 sati možete pratiti uživo u tekstualnom prijenosu na našem portalu Danas.hr