RIJEKA - LOKOMOTIVA 3-0: / Bišćanova momčad na krilima Hebera pregazila Lokose

8.12.2018.
16:35
Pixsell

Svega nekoliko dana nakon obračuna u Kupu i pobjede Rijeke, ekipa Igora Bišćana ponovno će se susresti s Lokomotivom. Derbi 17. kola Prve HNL i novi dvoboj druge i treće momčadi prvenstva pratite uživo u tekstualnom prijenosu na Net.hr-u.

U derbi-utakmici 17. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Lokomotivu s 3-0 (1-0) i izbila na drugo mjesto ljestvice.

U derbiju kola Riječani su izvrsnom predstavom na Rujevici porazili Lokomotivu s 3-0 i nastavili s nizom nepobjedivosti, a Lokomotiva je mogla doživjeti puno teži poraz da nije bilo vratara Grbića. Rijeka je dominirala prvim dijelom, ali su mrežu zatresli ipak samo jednom. U 13. minuti na ubacivanje Kvržića najbolje je reagirao Brazilac Heber i udarcem glavom pogodio za vodstvo.

U 50. minuti Heber je mogao do drugog gola, ali glavom s tri metra nije uspio svladati vratara Zagrepčana Grbića. U 60. minuti nakon udarca Čolaka na odbijenoj lopti je Zoran Kvržić koji lako pogađa za 2-0. U 77. minuti junak dvoboja Heber rješava pitanje pobjednika efektivnim i preciznim udarcem s lijeve strane u suprotni kut.

RIJEKA - LOKOMOTIVA 3:0

RIJEKA: Sluga; Zuta, Punčec, Župarić, Raspopopović; Lončar, Pavičić; Gorgon, Heber, Kvržić; Čolak

LOKOMOTIVA: Grbić - Lecjaks, Datković, Kolinger, Karačić - Drožđek, Halilović, Mlinar, Kastrati - Krstanović, Radonjić

90' - Kraj utakmice na Rujevici!

78' - GOOOOL! Sjajna akcija Rijeke! Heber se najprije riješio svog čuvara, odigrao dupli pa s lijeve strane sjajno opalio i postigao gol za 3-0!

60' - GOOOOL! Čolak je opalio s 18 metara, Grbić brani, ali na odbijenu loptu natrčava Kvržić i zabija za 2-0!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici

45' Poluvrijeme!

40' Evo žutog kartona i za Hebera, to mu je treći akumulirani pa neće igrati u zadnjem jesenskom kolu kod Slaven Belupa.

39' Žuti karton dobio je Jan Lecjaks zbog prekršaja nad Heberom.

38' Prvi puta zaprijetila je i Lokomotiva! Pokušao je Radonjić iz voleja, ali brani Sluga i odbija u korner.

32' Nova prilika za Rijeku! Zaprijetio je ponovno Gorgon, ali udarac odlazi malo pored vrata.

30' Zasad gledamo vrlo dobar derbi! Rijeka je potpuno neutralizirala Zagrepčane koji čekaju priliku iz kontre. Žuti karto je u međuvremenu dobio Domagoj Drožđek.

25' Armada i dalje šutnjom bojkotira Bišćana, ali Rijeka ima podrška od ostalih gledatelja s tribina.

20' Rijeka igra u visokom tempu i lomi goste. Izgleda da je Bišćan po dolasku s igračima radio i na kondicijskoj pripremi.

13' GOOOOOOL! Vodi Rijeka, zabio je Heber nakon ubačaja Kvržića iz slobodnog udarca!

9' Opalio je Heber s oko 20 metara, ali udarac odlazi daleko od vrata.

8' Početak utakmice izgleda obećavajuće. Rijeka napada, a Lokomotiva prijeti preko Kastratija i kontranapada.

5' Utakmicu na Rujevici danas gleda oko 4 tisuće gledatelja.

1' Počela je utakmica na Rujevici!