MILAN S 4:2 POBIJEDIO JUVENTUS U SPEKTAKULARNOM DERBIJU NA SAN SIRU: / Rebić završio čudesan preokret Rossonera

Juventus je ostao prvoplasirana momčad Serie A, a Milan je nakon ove pobjede napredovao na peto mjesto ljestvice

7.7.2020.
23:50

Čudesnim preokretom nogometaši Milana pobijedili su Juventus sa 4-2 u susretu 31. kola talijanskog prvenstva uz novi pogodak hrvatskog reprezentativca Ante Rebića.

[VIDEO] KAKO JE ANTE RAZBIO STARU DAMU: /

Pogledajte njegov pogodak, ali i ključan potez kod trećeg gola Rossonera

"Rossoneri" su u svega pet minuta zabili tri gola okrenuvši rezultat 0-2 u vodstvo 3-2, a do kraja susreta preko Rebića zabili i četvrti pogodak za drugu uzastopnu pobjedu, te šesti susret bez poraza u nizu.

Ekspresan preokret

Gosti su poveli na startu drugog poluvremena sjajnom majstorijom Adriena Rabiota. Francuski veznjak je uzeo loptu na svojoj polovini, prošao kroz domaću obranu i sjajno pogodio sa 18 metara za vodstvo 1-0. Samo šest minuta kasnije bilo je 2-0. Juan Cuardado je dugačkom loptom uposlio Cristiana Ronalda, koji je iskoristio zbunjenost Romagnolija i Kjaera i pored njih zabio za 2-0.

Činilo se kako će torinska "Stara dama" lako do pobjede kojom bi načinila veliki korak prema 'scudettu'. No, uslijedio je nevjerojatni preokret Milana. ZlatanIbrahimović je u 62. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio Ante Rebić, zabio za 1-2, u 66. je izjednačio FranckKessie, a samo minutu kasnije RafaelLeao je doveo Milan u vodstvo.

Milan pomogao Laziju

Točku na 'I' nevjerojatnog preokreta i ludog poluvremena sa čak šest golova zaključio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić svojim desetim golom ove sezone. AlexSandro je katastrofalnim proigravanjem uposlio suparničkog igrača GiacomaBonaventuru, a ovaj odmah uposlio Rebića koji je mirno ljevicom zabija za pobjedu domaćina.

Milan je ovom pobjedom pomogao Laziju koji je u prvom susretu večeri izgubio na gostovanju kod Leccea sa 1-2.

Serie A, 31. kolo

7. srpnja 2020., 21:45

Milan Juventus 4:2 (Ibrahimović 62' (p), Kessie 66', Leao 67', Rebić 80'; Rabiot 47', Ronaldo 53')

Milan: Donnarumma, Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez, Kessie, Bennacer, Saelemaekers, Paqueta, Rebić, Ibrahimović

Juventus: Szczesny, Cuadrado, Bonucci, Rugani, Danilo, Pjanic, Bentancur, Rabiot, Higuain, Bernardeschi, Ronaldo

90'+4' Gotova je utakmica, Milan je pobijedio 4:2 nakon velikog preokreta.

90' Ronaldo je sada zabio, ali poništen mu je gol zbog zaleđa.

82' Rebić je izašao iz igre, zamijenio ga je Krunić.

80' GOL Milan vodi 4:2, a pogodak je postigao Ante Rebić nakon velike pogreške obrane Juventusa.

76' Milan je sada umalo poveo 4:2. Rebić je pucao, Szczesny odbio, a u nastavku Leao i Bonaventura nisu uspjeli zabiti.

67' GOL Kakav preokret Milana, Leao je zabio za 3:2.

66' GOL Milan je izjednačio, Kessie je zabio za 2:2.

62' GOL Ibrahimović iz jedanaesterca zabija za 1:2.

59' Jedanaesterac za Milan. VAR je pregledao situaciju u kojoj je Rebić kažnjen žutim kartonom i sudac je ispravio odluku. Nakon pregleda snimke Rebiću je poništena javna opomena, a žuti karton je dobio Bonucci zbog prekršaja za penal.

59' Rebić je dobio žuti karton zbog prigovora nakon akcije u kaznenom prostoru Milana.

53' GOL Juventus vodi 2:0. Ronaldo je udvostručio prednost Stare dame. Romagnoli i Kjaer su se zabili jedan u drugog nakon ubačaja Cuardada i lopta je stigla do Portugalca koji ne griješi.

47' GOL Juventus je poveo na samom početku drugog poluvremena. Zabio je Adrien Rabiot nakon kontranapada. Francuz je krenuo s centra, prošao jednog braniča Milana i neobranjivo pogodio.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 3' Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' + 2' Ibrahimović je sada uspio postići gol, ali neće vrijediti jer je bio u zaleđu.

40' Pjanić ubacuje pred gol Milana, a Kjaer ponovno čisti.

37' Još jedan pokušaj Juventusa, pokušao je Danilo, ali Kjaer čisti.

35' Higuain je sada pucao, ali to ide visoko iznad gola.

31' Sudac je prekinuo utakmicu i poslao momčadi na pauzu za hlađenje.

24' Ibrahimović opasno puca nakon ubačaja Hernandeza, ali golman gostiju brani.

15' Rebić visoko pritišće braniče Juventusa i golmana Szczesnyja, no ne uspijeva osvojiti loptu.

14' Prva prilika za Juve, Bernardeschi je ubacio, a Bonucci nije uspio glavom dobro zahvatiti loptu.

8' Milan je prvi zaprijetio, Saelemaekers puca iz daljine, a golman gostiju to zaustavlja.

5' Početak je prošao bez uzbuđenja. Tek su domaćini imali jedan korner, ali Szczesny je uhvatio loptu bez problema.

1' Počela je utakmica.

21.40 Glavni sudac utakmice je Marco Guida.

21.30 Hrvatski reprezentativac počet će utakmicu za Milan od prve minute. On je i najbolji strijelac Rossonera ove sezone, a ovaj susret trebao bi igrati na poziciji lijevog krila, dok će u vrhu biti Zlatan Ibrahimović koji se vratio nakon dužeg izbivanja zbog ozljede.

Milan i Juventus u utorak od 21.45 na San Siru igraju derbi 31. kola talijanskog prvenstva.

Nogometaši Stare dame u ovu utakmicu ulaze kao prvoplasirana momčad Serije A sa 75 bodova i na najboljem su putu da osvoje novi naslov prvaka. Drugi Lazio ima 68 bodova, a trećeplasirani Inter 64 pa bi se Juve novom pobjedom i s tri osvojena boda dodatno približio tituli.

S druge strane, Milan se nalazi na sedmom jestu Serie A s 46 bodova i šestoplasirani Napoli, koji zauzima poziciju koja vodi u kvalifikacije za Europsku ligu, mu "bježi" samo dva boda.