MAN. CITY - REAL MADRID 4:0 / Luka Modrić prvi zamijenjen na Etihadu: Manchester City razbio Real Madrid i izborio finale Lige prvaka

Tekstualni prijenos utakmice Manchester City - Real Madrid mogli ste pratiti na portalu Net.hr

17.5.2023.
14:02

U finalu nogometne Lige prvaka, 10. lipnja u Istanbulu, igrat će Inter i Manchester City nakon što je engleska momčad u polufinalnom uzvratu, na svom Etihadu, posve nadigrala Real Madrid s 4-0 (2-0).

SLAB NASTUP /

Modrića je na Etihadu zamijenio branič Reala: Podatak koji bode u oči najbolje oslikava kako danas nije bio njegov dan

Veliki korak prema finalu klub iz Manchestera je napravio u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio 2-0, a oba gola je dao Bernardo Silva, u 23. i 37. minuti. Real je dodatno potonuo u 76. minuti kada je Eder Militao pogodio vlastitu mrežu za 3-0 Cityja. Konačnih 4-0 postavio je Julian Alvarez golom u 91. minuti.

Od samog početka Manchester City je potpuno zavladao travnjakom na Etihadu. U prvih dvadesetak minuta posjed lopte je bio 80 posto na strani domaćina, a ujedno je svaki napad Cityja, a oni su bili učestali, bio velika napast za Madriđane.

Prvih 20 minuta bez pogodaka

U sedmoj minuti Rodri je prevario veliki broj suparničkih igrača, ali je iskosa pucao pored gostujućih vrata. Potom je iz daljine zaprijetio Stones, a najbolju šansu u uvodu ogleda imao je Haaland.

Sve je, u toj 13. minuti, napravio Grealish. Izvrtio je svog čuvara te ubacio sjajnu loptu na metar od Courtoisa. Haaland je skočio više od Alabe, ali je doslovno pogodio vratara Reala s pola metra udaljenosti.

U 21. minuti opet su u glavnim ulogama bili Haaland i Courtois te je opet sve završilo pobjedom belgijskog golmana. Haaland je pucao glavom, a Courtois je sjajno reagirao te je krajnjim naporom ruke spriječio pogodak.

Krasna asistencija De Bruynea

No, nije mogao vratar Reala baš ništa dvije minute kasnije kada se velika dominacija domaćina prelila u vodstvo. Još je jednom bila izigrana madridska obrana. Kevin De Bruyne je asistirao, a Bernardo Silvo žestoko opalio i pogodio bliži kut za sasvim zasluženih 1-0 Cityja.

Minimalno se potom Real oslobodio strašnog pritiska domaćina. Nekoliko puta je Real krenuo prema suparničkim vratima, a najbolju šansu imao je Toni Kroos u 35. minuti. Žestoko je s 25 metara raspalio njemački vezni igrač, a Manchester City je spasila greda.

Dvije minute kasnije City je poveo 2-0, a drugi pogodak je zabio razigrani Portugalac Bernardo Silva. Nakon udarca Gundogana lopta se odbila do Silve koji ju je glavom proslijedio u nebranjeni dio mreže.

Alaba zaprijetio

Drugo poluvrijeme počelo je prijetnjom igrača Reala Alabe čiji je udarac iz slobodnog udarca zaustavio Ederson. Jasno, rezultat od 2-0 je u nastavku promijenio odnose snaga na travnjaku. Real je pokušavao stvoriti pritisak, dok se City sve više povlačio u svoj dio terena.

No, Real je vrlo teško stvarao prave šanse pa je opet pokušavao Kroos iz daljine. Madriđani su takvom igrom nudili dovoljno prostora suparniku na drugoj strani i sve je moglo biti riješeno u 73. minuti. Haaland je iz blizine pucao, ali je opet Courtois bio mudriji od Norvežanina. Nogom je obranio njegov udarac, a lopta se odbila na gredu.

Potvrda pobjede Građana

Sve je zaključeno u 76. minuti kada je De Bruyne ubacio loptu u suparnički šesnaesterac iz slobodnog udarca. U gužvi su loptu dirali Akanji, ali i Eder Militao koji je pogodio vlastitu mrežu za 3-0 Cityja.

Do kraja je domaći sastav potpuno primirio ritam utakmice. Real je također osjetio da više ne može ništa u susretu te je tek Marco Asensio propustio priliku za počasni pogodak Reala. No, bilo je vremena za još jedan pogodak Manchester Cityja. U 89. minuti je u igru ušao Argentinac Julian Alvarez, a 100 sekundi kasnije poentirao je za konačnih 4-0.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je u udarnoj momčadi Reala, ali je i prvi zamijenjen, u 63. minuti.

Finale u Istanbulu

Manchester City se tako plasirao po drugi put u finale Lige prvaka. Jedino finale je igrao prije dvije sezone kada je poražen od Chelseaja s 0-1. Real Madrid neće obraniti titulu od prošle sezone te ostaje s rekordnih 14 naslova pobjednika ovog natjecanja.

Inter ima tri naslova pobjednika. Kup prvaka je osvojio 1964. i 1965. te Ligu prvaka 2010. godine pobjedom protiv Bayerna od 2-0.

Finala utakmica između Manchester Cityja i Intera igra se 10. lipnja u Istanbulu.

TIJEK UTAKMICE

Manchester City - Real Madrid 4:0

Stadion Etihad, polufinale Lige prvaka

Manchester City: Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Akanji; Rodri; Bernardo Silva, De Bruyne, Gündogan, Grealish; Haaland

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga, Valverde, Kroos, Modrić, Rodrygo, Benzema, Vinicius

Kraj utakmice.

92' Alvarez zabija za velikih 4:0 nakon sjajne lopte Fodena.

91' Žuti karton za Grealisha.

89' Haaland izlazi, na terenu je Alvarez.

84' De Bruyne izlazi, Foden je na terenu.

83' Ceballos je imao najveću priliku na utakmici za Real Madrid, ali brani Ederson.

80' Tri promjene Real Madrida. Vasquez, Ceballos i Tcouachmeni umjesto Camavinge, Carvajala i Rodryga.

79' Mahrez ulazi umjesto Gundogana.

76' Nakon slobodnog udarca City povećava prednost, Militao je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

75' Camavinga je srušio Grealisha i dobio žuti karton.

73' Neće pa neće Haalanda, treću veliku priliku brani mu Courtois.

70' Izlazi i Toni Kroos iz igre, Asensio je unutra.

63' Luka Modrić izlazi, ušao je Rudiger. Pogreška koju većina stručnjaka zamjera Carlu Anceottiju je što nije stavio Rudigera umjesto Militaa već na startu utakmice.

62' Žuti karton i za Gundogana.

61' Žestoki sudar Modrića i Grealisha, te prekršaj za domaće.

56' Žuti karton za Carvajala zbog prekršaja na Grealishu.

51' Alaba je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, brani Ederson.

50' Prvi žuti karton na utakmici djelo je Rubena Diasa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' Silva poteže točno u Courtoisa.

43' Nakon drugog pogotka utakmica je ušla u mirniji kraj prvog dijela.

37' City vodi 2:0, Bernardo Sliva zabija drugi pogodak na utakmici, nakon što se lopta odbila do njega, a on se sjajno glavom snašao.

35' Prvi udarac Real Madrida, i to kakav! Toni Kroos trese gredu sa 25 metara.

33' Naznake buđenja Real Madrida, dva puta se otvorila mogućnost kontre za goste.

27' Haaland šutira odmah nakon primanja lopte, odlazi malo uz lijevu stativu.

24' Silva zabija i potvrđuje apsolutnu dominaciju domaćina nakon asistencije De Bruynea.

21' Nevjerojatna obrana Courtoisa, Haaland je glavom pucao sa tri metra opet glavom, ali strašnom paradom ovo zaustavlja Belgijac.

19' De Bruyne je pucao iz velike udaljenosti nedaleko od vrata iz slobodnog udarca.

16' Omjer posjeda lopte je gotovo 80:20 za domaćine.

14' Grealish puca preko vrata.

13' Haaland je imao ogromnu priliku sa tri metra glavom pogoditi, ali gađa točno u Courtoisa.

12' Stones poteže s distance, Građani pritišću od starta.

7' Rodri šutira pored gola nakon što je sjajno prošao Modrića i Kroosa.

6' Haaland prolazi Courtoisa, dodaje povratnu loptu, koju nitko nije primio.

4' Prvi udarac na utakmici, Walker puca daleko od gola s distance.

1' Počela je utakmica.

--------------------------------------------------------------------------

20.28 Real Madrid je objavio video ulaska igrača svlačionicu prije najveće utakmice u sezoni.

20.25 Navijači Građana su dočekali svoje ljubimce u vožnji busom do Etihada.

NAJAVA

Manchester City i Real Madrid u srijedu od 21 sat igraju drugu polufinalnu utakmicu Lige prvaka.

Prvi je susret odigran prošloga tjedna u Madridu i završen je bez pobjednika (1:1) pa će odluka o finalistu pasti u Manchesteru.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić, koji će u srijedu s Real Madridom pokušati izboriti svoje šesto finale Lige prvaka, rekao je da se osjeća dobro uoči utakmice s Manchester Citijem te da je jako motiviran.

Branitelj naslova Real Madrid gostuje u polufinalu kod Manchester Citija nakon što je na svom terenu odigrao 1-1.

"U prvom dijelu te utakmice oni su bili bolji no mi smo zatim 'rasli' te ih prestigli. Nakon vodstva smo mogli zabiti još jedan gol no izjednačili su. Znali smo da će sve biti odlučeno u uzvratu, i sada smo tu, s 50 postotnim izgledima za prolaz", izjavio je 37-godišnji Modrić na konferenciji za medije.

"O pobjedniku će odlučiti sitni detalji. Zato trebamo biti koncentrirani i ujedinjeni", napomenuo je.

Modrić, koji je s Real Madridom već pet puta osvojio Ligu prvaka, kaže da mu je izuzetno važno ući i u šesto finale.

"Svjesni smo da povijest kluba možemo učiniti još većom. Dovoljno je igrati ovakve utakmice pa da budeš motiviran, nije ti potreban dodatni razlog. Kada si svjestan da si tako blizu još jednog finala želiš dati maksimum od sebe", reko je kapetan hrvatske reprezentacije koji igra za Real od ljeta 2012.

Modrić kaže da se potpuno oporavio od ozljede bedrenog mišića lijeve noge.

"Kada sam se ozlijedio htio sam napraviti sve moguće kako bih bio spreman za ove utakmice. Još uvijek se sjećam kako sam se 2015. bio ozlijedio prije susreta s Atleticom i Juventusom (u polufinalu) pa nisam opet htio propustiti tako bitne utakmice. Stoga sam pokušao napraviti nešto drugačije, poslušao sam savjete nekih prijatelja i sve je ispalo dobro", rekao je ne otkrivši detalje oporavka.

"Oporavio sam se brže nego sam očekivao i sada se osjećam dobro, bez tegoba", dodao je.

Real Madrid je ove sezone osvojio europski Superkup, Svjetsko klupsko prvenstvo, a ovaj mjesec i španjolski Kup kralja. Najveći rival Barcelona osvojila je pak prvenstvo i španjolski Superkup.

Modrić, međutim, kaže kako je Liga prvaka natjecanje po mjeri Real Madrida, u kojem se ekipa osjeća ugodno i s puno iskustva.

"Ovo je velika utakmica, a mi se upravo u takvima osjećamo ugodno. Volimo Ligu prvaka jer je to naš turnir. Toliko puta smo ga osvojili jer se osjećamo ugodno igrajući ga. Pritom imamo veliko samopouzdanje, vjerujemo u svoju kvalitetu", napomenuo je.

Modrić je s "Kraljevskim klubom" osvojio 23 trofeja te se nada produženju ugovora koji mu istječe 30. lipnja. Kaže da su on i suigrači mirni uoči dvoboja s Manchester Cityjem jer su puno puta igrali takve važne utakmice. "No svaka utakmica je priča za sebe", rekao je.

"Pa ipak, osvojeni trofeji govore puno o nama. Ponosni smo na to ostvarenje. Sutra ćemo opet biti na visini zadatka. U utakmicu sada ulazimo s velikom željom. Igrati još jedno finale bilo bi impresivno," poručio je Modrić.

Guardiola 'ne priprema ništa posebno'

Trener cityja Pep Guardiola uoči ove utakmice istaknuo je da dobro zna koliko je važna ova utakmica.

"Moja, odnosno naša nogometna ostavština je već sad iznimna. Bio sam u ovoj fazi već nekoliko puta. Nismo glupi da ne znamo koliko je ovo važna utakmica, možda jedna od najvažnijih otkako smo zajedno u Cityju. Rekao sam igračima da uživaju. Što god se dogodilo, hvala im što su doveli mene i navijače dovde", rekao je Pep pa se osvrnuo na sam susret.

"Igrači moraju napraviti ono što su radili godinama, posebice ove sezone. Moramo biti bolji nego na Bernabeuu kako bismo došli do finala. Nadam se da ćemo pobijediti, moramo dobro odigrati, fokusirani smo. Moramo odraditi nevjerojatnu utakmicu kako bismo pobijedili Real. Brojne stvari ne možete kontrolirati. Jedina želja mi je da budemo ono što jesmo. Ne mogu vam otkriti našu taktiku jer će Carlo Ancelotti saznati što planiram. Ne pripremam ništa posebno, ne razmišljam previše, ne brinite se, ljudi. Ništa drugačije od onoga što smo radili u prošlosti", poručiop je Guardiola.