VELIKI POVRATAK LOKOMOTIVE! / Belgijanci ispustili dva gola prednosti na Maksimiru!

Nogometaši zagrebačke Lokomotive na Maksimiru su odigrali neodlučeno 2-2 u prvoj utakmici završnog pretkola Europske lige protiv belgijskog Genka.

18.8.2016.
21:45
AFP, Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Gosti su poveli u 35. minuti pogotkom Leona Baileyja iz kaznenog udarca koji je skrivio Eros Grezda.

Uzvrat za tjedan dana

Odmah na startu drugog poluvremena, u 47. minuti, prednost Genka povećao je Mbwana Samatta na asistenciju Alejandra Pozuela. Lokomotiva je smanjila zaostatak pet minuta kasnije kada je s bijele točke precizan bio Mirko Marić nakon prekršaja Jere Uronena na Karlu Bartolecu.

Lokomotiva se u potpunosti vratila u igru u 59. minuti kada je strijelac bio Ivan Fiolić na dodavanje Petra Bočkaja.

Lokomotiva je u dosadašnja tri pretkola izbacila Santa Colomu iz Andore, finski RoPS iz Rovaniemija te ukrajinsku Vorsklu. Izbacivanje Genka i plasman u grupnu fazu Europske lige predstavljali bi apsolutnu senzaciju. Uzvratna utakmica igra se za tjedan dana u Belgiji.