Čudesni Modrić pokazao kakav je majstor: Poljaci umalo šokirali Hrvatsku

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

8.9.2024.
17:59
Pixsell

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A1 Lige nacija na Opus Areni u Osijeku svladala Poljsku sa 1-0 (0-0).

Jedini gol na utakmici postigao je kapetan Luka Modrić koji je dan uoči svog 39. rođendana sjajno izveo slobodni udarac te iskosa s lijeve strane sa 18 metara pogodio sam gornji kut nemoćnog Skorupskog.

Nakon dva kola Hrvatska i Poljska imaju po tri boda. Na vrhu je Portugal, koji je na svom terenu svladao Škotsku sa 2-1, s maksimalnih šest bodova, dok je Škotska zadnja bez bodova.

Hrvatsku u listopadu čekaju nove dvije utakmice u Ligi nacija, domaća protiv Škotske te gostovanje u Poljskoj.

TIJEK UTAKMICE

Hrvatska-Poljska

1:0

HRVATSKA: Livaković - Šutalo, Ćaleta-Car, Gvardiol - Pjaca, Modrić, Kovačić, Sosa - P.Sučić - Petković, Matanović

POLJSKA: Skorupski - Kaminski, Walukiewicz, Bednarek, Dawidowicz, Zalewski - Zielinski, Urbanski, Szymanski - Bogusz, Lewandowski

92' Velika prilika za Poljsku, Swiederski se nije snašao ispred Livakovića.

91' Ulazi Perišić umjesto Sose.

85' Budimir šutira malo pokraj stative.

83' Kramarić puca preko vrata.

79' Tempo je malo pao, Kovačić napušta igru, unutra je Mario Pašalić.

72' Žuti karton za Zlatka Dalića koji se bunio jer Kaminski nije dobio isti.

70' Lewandowski je pogodio gredu nakon primljene lopte u kaznenom prostoru Vatrenih.

68' Petković je dobio žuti karton i time završio svoj nastup, zajedno s Matanovićem napustio je travnjak. Umjesto njih na terenu su Budimir i Kramarić.

67' Walukiewicz glavom tukao preko gola iz dobre prilike.

60' Kovačić puca, 15. udarac Hrvatske na ovom susretu. Brani Skorupski.

57' Sedmi pokušaj Matanovića, otišlo je malo pored stative.

54' Pogodio je Matanović gredu nakon sjajne akcije i driblinga, nije iskoristio priliku za potpuno šokirati Poljake.

51' Petković je izborio slobodan udarac sa 17 metara za Hrvatsku, Modrić je majstorski zabio za 1:0! GOOOOOOOOOOOL!

47' Zalewski je sjajno šutirao kroz Pjacu i šutala, brani to Livaković.

46' Luka Sučić je ušao umjesto bratića Petra.

POLUVRIJEME

44' Jan Bednarek je dobio žuti karton jer je zasutavio kontru Hrvatske.

40' Petar Sučić je završio u bilježnici suca.

35' Peti udarac Matanovića, stvarno je opasan. Deseti udarac Vatrenih ukupno.

31' Igor je pucao i četvrti put, ovaj put je golman to zaustavio.

28' Treći udarac na debiju Matanovića od prve minute, otišla je lopta opet preko gola.

26' 63 % posjeda lopte imaju Vatreni.

21' Nakon kratke promjene ritma, Modrić je jako opasno puknuo pored vrata.

14' Pjaca je dobio javnu opomenu nakon što je srušio Zalewskog.

9' Matanović je drugi put pucao dok je Pjaca iz voleja šutirao u blok. Čak četiri udarca naših za samo osam minuta.

7' Ćaleta-Car u velikoj prilici puca po sredini vrata glavom.

4' Matanović je šutirao iz prvog dodira nakon što je Petković majstorski piknuo loptu u svom stilu.

2' Mateo Kovačić je dobio žuti karton zbog oštrog starta.

------------------------------------------------

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20:45 igra protiv Poljske na Opus Areni gdje će tražiti prve bodove u novoj sezoni Lige nacija.

SAMO NAJVEĆI /

Velika posveta HNS-a za Luku Modrića: 'Cristiano, Messi, Modrić… Baš kako i dolikuje Lukinoj veličini'

Utakmicu je na press konferenciji najavio u subotu i Zlatko Dalić:

"Pritisak je uvijek i želja za pobjedom, Poljska je puna samopouzdanja i motiva, ali imamo ih i mi, zadnje tri utakmice u Osijeku nismo pobijedili pa da napokon razveselimo navijače ovdje pobjedom i dobrom igrom, a i nama bi tri boda dala samopouzdanje i motiv za dalje. Pritisak je velik, kao i uvijek, kao svaka utakmica, da pobijedimo. Vrijeme je da taj niz bez pobjede u Osijeku prekinemo."

Vatreni su prije tri dana bili poraženi 2:1 u Portugalu.