POLJSKA - SENEGAL 1-2: / Iznenađenje u Moskvi, pogled na ljestvicu skupine H djeluje u potpunosti nestvarno

Nogometaši Senegala svladali su Poljsku 2-1 u posljednjoj utakmici 1. kruga Svjetskog prvenstva.

19.6.2018.
16:50

U susretu 1. kola H skupine SP-a u utorak su u Moskvi nogometaši Senegala svladali Poljsku sa 2-1 (1-0).

Senegal je poveo u 38. minuti. Veznjak Evertona Idrissa Gueye je odapeo sa 18 metara, a lopta je okrznula poljskog braniča Cioneka te je završila u mreži. Senegal je podebljao vodstvo nakon greške Poljaka u 60. minuti, a strijelac je bio napadač Torina Niang. Utješni pogodak za Poljsku u 86. minuti zabio je Krychowiak.

U drugom kolu, 24. lipnja, sastaju se Japan - Senegal, te Poljska - Kolumbija.

POLJSKA – SENEGAL 1-2

90. minuta: KRAJ UTAKMICE! Senegal je pobijedio Poljsku 2-1.

85. minuta: GOOOOOL! Poljska je smanjila na 1-2, strijelac je Grzegorz Krychowiak.

75. minuta: Malo od igre, još manje od nade Poljaka da će barem do boda.

60. minuta: GOOOOOOOL! Senegal vodi 2-0 nakon nove pogreške poljskih nogometaša. Grzegorz Krychowiak je s centra krenuo vraćati jednu loptu prema svom vrataru, učinio je to krajnje traljavo, Szczesny je istrčao, prvi je do lopte stigao Mbaye Niang taman ušavši na travnjak i povećao prednost svoje momčadi.

55. minuta: Puno su žustriji Poljaci no što su to bili u prvom poluvremenu, nižu se (polu)prilike, čeka se gol.

50. minuta: Sjajan pokušaj Lewandowskog iz slobodnog udarca, još bolja obrana senegalskog čuvara mreže N'Diayea.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45+2. minuta: Kraj prvog poluvremena, Senegal autogolom Cioneka vodi 1-0.

38. minuta: GOOOOOOL! Senegal vodi 1-0. Idrisa Gueyee uputio je udarac prema vratima Poljaka, Thiago Cionek skrenuo je loptu s putanje i prevario svog golmana.

32. minuta: Senegal je sad dobro zaprijetio, zagužvalo se pred golom Poljaka, no usporena snimka otkriva da bi i u slučaju pogotka ostalo 0-0. Pomoćni sudac propustio je svirati zaleđe.

25. minuta: Usporio se ritam utakmice u kojoj još nismo vidjeli najopasnije igrače Poljske i Senegala. Sve je svedeno na polušanse bez prave prijetnje...

15. minuta: I dalje dobar ritam obiju reprezentacija, vrlo dobra utakmica u kojoj za ono 'nešto' više nedostaje tek bljesak koji će odsjesti u mreži suparnika.

8. minuta: Zanimljiv početak utakmice u Moskvi, dobro se igra, možemo vidjeti puno više od samog uvodnog 'ispitivanja snaga'. Ima izleta u protivničke šesnaesterce, Poljaci češće prijete preko bokova.

1. minuta: Utakmica je započela!

U pitanju je druga utakmica dana prvog kola ove skupine, nakon što je u ranijem terminu Japan s 2-1 svladao Kolumbiju.

Poljska na svojoj osmoj svjetskoj smotri traži prekid crnog niza zastajkivanja u skupini koji traje od 1986. godine, a sa svjetskom klasom u napadu imaju se pravo nadati prvom trobodu. Robert Lewandowski zabio je za minhenski Bayern ove sezone ukupno 41 gol u 48 odigranih utakmica i sigurno je najveća snaga momčad koja će zaigrati u formaciji 4-2-3-1.

I Senegal, koji kreće u formaciji 4-4-1-1, ima svoje adute kojima se nada stići do pobjede. Prvo ime reprezentacije s kojom je Hrvatska odigrala pripremni ogled u Osijeku svakako je Liverpoolov napadač Sadio Mane koji je s deset golova u Ligi prvaka odveo engleski klub do finala tog natjecanja.