HAPOEL - DINAMO 2-2: / Modri remijem u Izraelu prošli u 3. pretkolo Lige prvaka, korak su od europske jeseni

Nakon neozbiljnog početka, Modri su ipak smirili utakmicu i izborili remi

31.7.2018.
18:24
PIXSELL

U uzvratnom dvoboju 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka nogometaši Dinama odigrali su 2-2 (0-2) na gostovanju u izraelskoj Be'er Shevi kod Hapoela te ukupnim rezultatom 7-2, zahvaljujući uvjerljivoj 5-0 pobjedi u Zagrebu, izborili mjesto u 3. kolu.

Ipak remi

Hapoel je u prvom poluvremenu došao do vodstva 2-0 pogotkom Johna Ogua u 14. minuti i autogolom Petra Stojanoviča u 34. minuti. Početkom drugog dijela Dinamo je u pet minuta došao do izjednačenja, a strijelci su bili Mario Budimir u 49. minuti i Izet Hajrović u 54. minuti.

Čeka se protivnik

Izraelci će svoj europski put nastaviti u 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu, a Dinamo u 3. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka čeka boljeg iz dvoboja kazahstanske Astane i danskog Midtjyllanda. U prvom susretu Astana je slavila sa 2-1, a uzvrat u Danskoj je na rasporedu u srijedu, s početkom u 19 sati.

Dinamo će 7. ili 8. kolovoza, u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka, gostovati u Astani ili Herningu. Uzvratna utakmica bit će odigrana na Maksimiru 14. kolovoza.

HAPOEL - DINAMO 2-2

HAPOEL: Goresh, Biton, Taha, Tzedek, B. Bitton, Melikson, Ogu, Cetout, Ezra, Nwakaeme, Ben Sahar

DINAMO: Zagorac, Leovac, Theophille-Catherine, Dilaver, Stojanović, Oršić, Olmo, Ademi, Gojak, Hajrović, Budimir

95' KRAJ UTAKMICE

92' Pokušao je Gavranović potpuno preokrenuti utakmicu, ali odlazi udarac preko gola.

90' Pet minuta sudačke nadoknade.

89' Rutinska intervencija Zagorca na pokušaj Hapoela.

86' Zaiskrilo je na sredini terena nakon starta Šunjića nad Enbinderom, ali brzo se smirila situacija.

82' Mijenja Dinamo posljednji put, izlazi Hajrović, ulazi Fiolić.

81' Pokušava Hapoel dugim loptama, ali jasno je i njima da je ovo utakmica u kojoj više ništa ne mogu napraviti.

77' Nova promjena u Dinamu, na teren će Ivan Šunjić, na odmor ide Olmo.

75' Mijenja Hapoel, izlazi Ben Basat, a ulazi Ben Sahar.

74' Napada Dinamo, igrači Hapoela su potonuli i Modri traže još jedan gol da ostvare pobjedu za koeficijent lige.

70' Olmo je stvorio priliku i onda ju neuspješno pokušao sam završiti. Mladi Španjolac je danas ponajbolji igrač Dinama.

68' Gužva je rezultirala žutim kartonom za Ademija kod Dinama i Mamana kod Hapoela.

67' Izbila je gužva na sredini terena, ima naguravanja, najagresivniji je bio Ademi, moglo bi ovo završiti s nekoliko kartona.

64' Ostao je na travnjaku Nwakaeme, ali brzo se pridigao i nastavio.

62' Zabio je Ben Basat glavom nakon centaršuta Nwakaemea, ali gol je poništen zbog zaleđa.

60' Već neko vrijeme na terenu leži Ademi nakon sudara na sredini terena, na kraju je ispraćen terena u društvu liječnika.

56' Mijenja Dinamo, izlazi strijelac Budimir, a ulazi Mario Gavranović.

55' GOOOOOOL! Zabio je Hajrović, vratio se Dinamo!

53' Centaršut Meliksona mirno čisti Dilaver.

49' GOOOL! Dani Olmo je fantastičnom loptom pronašao Budimira koji se izvrsno snalazi i pogađa za smanjenje vodstva.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' POLUVRIJEME

43' Hajrović je driblingom ušao u peterac Beer Sheve, ali nije uspio zabiti.

40' Preko gola je pucao Oren Biton s preko 30 metara udaljenosti.

38' Gužva u kaznenom prostoru Dinama, ali uspjeli su se spasiti.

36' GOOOOOOOL! Ben Basat je izigrao obranu, a Stojanović je onda pokušao očistiti loptu koja je išla u gol i zabio autogol.

33' Pokušao je Melikson, brani Zagorac.

30' Oštar prekršaj Enbindera na Olmu i to je još jedan žuti karton za Hapoel.

26' Smirila se igra, bitka se vodi na sredini terena, a momčadi pokušavaju iz kontrapanada.

22' Sjajan udarac Nwakaemea zaustavio je Zagorac fenomenalnom paradom!

21' Pokušao je Ben Basat iznuditi kazneni udarac, ali umjesto toga dobio je žuti karton.

18' Hajrović je bio blizu da nespretnom svijećom iznenadi vratara Izraelaca, ali lopta je ipak otišla malo preko gola.

16' Voda je u ušima Dinamove obrane, Hapeol je sada imao sjajnu priliku, ali pogriješio je Nwakaeme.

15' GOOOOOOL! Vodi Hapoel pogotkom Ogua.

14' Primio je loptu u kaznenom prostoru Nwakaeme i zapucao, ali blokirao je to Theophile Catherine i ništa od pogotka.

11' Opet pokušava Hajrović, ovaj puta s velike udaljenosti i opet preko vrata.

10' Nakon velike gužve u šesnaestercu uprilici se na nekih 20 metara našao Oršić, ali od toga nije bilo ništa.

8' Dinamo je sjajno izašao u kontru i prisilio Johna Ogua da zaradi prvi žuti karton na utakmici.

5' Opalio je Hajrović s dvadesetak metara i lopta je otišla preko gola.

3' Pokušali su igrači Hapoela kombinatornim nogometom probiti desni bok Dinama, ali nema ozbiljnije prijetnje.

1' Sjajna prilika za Hapoel, mogli su odmah zabiti pogodak nakon greške Dinamove obrane, ali Nwakaeme je pucao pored gola.

1' Počela je utakmica!