HAJDUK SLOMIO OTPOR ŠIBENČANA NAKON GRČEVITE BORBE: / Tramezzanijev džoker s klupe zabio za veliku pobjedu Bijelih

S nova tri boda Hajduk je stigao na četvrto mjesto sa 36 bodova, koliko ima i peta Rijeka

20.3.2021.
18:54

U susretu 26. kola Prve HNL Hajduk je kao domaćin na Poljudu svladao Šibenik s 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je najbolji strijelac juniorskog prvenstva Marin Ljubičić u 72. minuti.

Mladi Ljubičić je svoj prvi pogodak za prvu momčad Hajduka postigao nadvisivši iskusnog stopera gostiju Schildenfelda te tjemenom u mrežu proslijedivši ubačaj Vuškovića. Hajduk je tako uspio materijalizirati terensku nadmoć koju je imao tijekom čitavog susreta.

Hajduk dospio na četvrto mjesto

Hajduk je od 77. minute imao i igrača više nakon velike pogreške suca Čuljka. Naime, jedna dugačka lopta upućena prema Vuškoviću pogodila je braniča Hajduka u glavu, ovaj se srušio na travu uz bolni uzvik, a kako je uz njega u skoku bio Alimi, sudac Čuljak je stekao dojam kako je došlo do kontakta između Vuškovića i Alimija te igraču Šibenika dodijelio žuti karton. Kako je Alimi odranije već imao opomenu, Čuljak ga je isključio.

S nova tri boda Hajduk je stigao na četvrto mjesto sa 36 bodova, koliko ima i peta Rijeka koja je odigrala susret više, dok je Šibenik ostao šesti sa 26 bodova. Na vrhu je Osijek sa 58 bodova, jedan manje uz dvije utakmice manje ima drgi Dinamo, dok je treća Gorica sa 48 bodova. Na dnu je Lokomotiva sa 20 bodova, dva više ima deveti Varaždin, a četiri više sedmi Slaven Belupo i osma Istra 1961.

UŽIVO

STADION POLJUD, SPLIT, 26. KOLO PRVE HNL, 17:05

HAJDUK – ŠIBENIK 1:0 (Ljubičić 72')

SASTAVI:

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Mujakić, Čolina, Fossati, Jurić, Teklić, Livaja, Biuk

ŠIBENIK: Rogić, Mesa, Schildenfeld, Kvesić, Ćurić, Pajić, Bilić, Bulat, E. Sahiti, Jurić, Ampem

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kraj utakmice

85' Simić je pucao glavom nakon ubačaja iz kuta, ali nije pogodio okvir gola.

84' Žuti karton za Vuškovića zbog odugovlačenja s igrom.

80' U igru1 će ući Alvaro Martin kod gostiju, izlazi Kvesić.

77' Crveni karton! Alimi je dobio drugi žuti unutar dvije minute. Udario je Vuškovića u glavu i zbog toga zaradio drugu javnu opomenu.

75' Žuti karton za Alimija koji neće igrati u sljedećem kolu. Sljede i zamjene: Bailone umjesto Jurića, a Suad Sahiti ulazi umjesto Emira. Mijenja i Tramezzani: Atanasov ulazi umjesto Biuka.

72' GOOL! Ljubičić zabija za vodstvo Hajduka. Ušao je s klupe i sjajno pogodio na ubačaj Vuškovića.

68' Pucao je Livaja s dvadesetak metara, ali prošlo je pokraj vrata.

65' Prva promjena kod Šibenika. Ampem ide van, Alimi će unutra.

62' Umjesto Teklića u igru je ušao Marin Ljubičić.

60' Ipak ništa od penala.

57' Hajduk je tražio igranje rukom, gleda se VAR. Lopta je pogodila Pajića u ruku nakon šuta Simića poslije kornera.

51' Žuti karton za Jurića nakon uklizavanja na Fossatija s leđa.

49' Dobra prilika za Šibenik! Ćurić je uputio šut s ruba kaznenog prostora, prevario je svog prvog čuvara, ali se onda ispriječio blok i odbio u korner.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

42' Još jedan pokušaj Jurića završio je u bloku Hajdukove obrane.

36' Korner za Šibenčaene izveo je Bulat, stigla je lopta do Ampema, pa do Kvesića koji je šalje oštro unutra, ali ona odlazi u aut.

26' Prvi ozbiljniji udarac Šibenčana! Kvesić je opalio s 14 metara silovito po golu, ali Kalinić je bio spreman i zaustavio taj pokušaj.

23' Livaja je dobio loptu na desnoj strani, ubacio je povratnu na 16 metara gdje je bio Jurić, ali Rogić brani. Ipak, bilo je zaleđe.

20' Teklić je pucao s 15 metara, ali prolazi malo pokraj vratnice.

13' Uzvratio je na suprotnoj strani Deni Jurić udarcem s dvadesetak metara, ali je prošlo također pokraj vrata.

12' Prvi pokušaj za debitanta Biuka, pucao je s 19 metara, ali je otišlo pored Rogićeve desne stative.

9' Dobar ubačaj Todorovića, ali Pajić je na mjestu i čisti.

8' Prekršaj nad Mujakićem na sredini terena. Stoper Hajduka i dalje šepa, ali sudac neće davati žuti karton.

4' Prvi pokušaj za Šibenik! Blokirala je to domaća obrana na putu prema Kaliniću.

1' Počela je utakmica.