KRAJ BAJKE: / Lokomotiva nije uspjela u povijesnoj šansi pokušaja ulaska u Europsku ligu

Nogometaši Lokomotive nisu se uspjeli plasirati u skupine Europske lige.

25.8.2016.
21:55

Lokomotivi su presudili pogoci na počecima poluvremena. Prvi šok doživjeli su već u drugoj minuti ogleda, a pogodak nakon asistencije Leona Baileya postigao je Mbwana Samatta. Isti igrači bili su zaslužni i za povećanje vodstva domaće momčadi, a stiglo je ono u 50. minuti igre na Luminus Areni. Ovaj puta asistirao je reprezentativac Tanzanije, a za gol se pobrinuo Bailey.

Momčad Tomislava Ivkovića i u Zagrebu je bila suočena s takvim rezultatom, no za razliku od susreta od prije tjedan dana kada su okrenuli rezultat, ovaj put u tome nisu uspjeli.

Već sam plasman u posljednju kvalifikacijsku rundu, najveći je uspjeh Lokomotive u povijesti kluba. Na putu do 'play-offa' svladali su andorsku Santa Colomu, finski RoPS, te ukrajinsku Vorsklu iz Poltave.

GENK - LOKOMOTIVA 2:0

90+4. minuta: KRAJ UTAKMICE!

90+1. minuta: Domaćin u novoj šansi za povećanje vodstva. Lokomotivin vratar siguran u reakciji.

90. minuta: Igrat će se još četiri minute.

83. minuta: Nije puno ostalo do kraja. Lokomotiva mora krenuti silovitije i konkretnije u napad želi li ostati dijelom europskog nogometa.

75. minuta: Ivković je u ovom trenutku iskoristio sve izmjene. U igri više nisu Grezda (Ćorić, 46.), Capan (Ivanušec,66. ) i Bočkaj (Cekici, 72).

64. minuta: Bez izglednijih prilika s obje strane.

50. minuta: GOOOOOOL! Lokomotivina mreža ponovno se zatresla, baš kao i na otvaranju prvog poluvremena. Strijelac prvog gola Samatta vratio je 'uslugu' Baileyju koji je nakon uloge asistenta preuzeo i ulogu strijelca.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme.

45+2. minuta: KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minuta: Igrat će se još dvije minute sudačkog produžetka utakmice.

43. minuta: Još dvije minute do kraja prvog poluvremena. Ono najvažnije dogodilo se na samom otvaranju utakmice kada je precizan bio Samatta.

36. minuta: Fiolić se našao u novoj šansi. Niti ovaj puta ništa od svega.

27. minuta: Lokomotiva sramežljivo prijeti, no ovo je bila situacija za istaknuti. Bizot ipak siguran protiv Bočkaja u šansi.

15. minuta: Domaćin sigurno kontrolira susret. Imali su prije desete minute i šansu za povećanje vodstva, ali je Zagorac zaustavio Bailleyja.

4. minuta: Fiolić se našao u prilici, no Bizot je bio nesavladiv.

2. minuta: GOOOOOOL! Domaćin je šokirao Lokomotivu već na samom startu utakmice. Gornji kut Lokomotivinog gola pogodio je Samatta na dodavanje Baileyja!

1. minuta: Započela je utakmica!

Prije samo tjedan dana Lokomotiva je sjajnim drugim poluvremenom 0-2 preokrenula u 2-2 i baš na tome trener zagrebačke momčadi Tomislav Ivković temelji nadu da će njegov sastav izboriti nastup u skupinama natjecanja.

"Po rezultatu iz prve utakmice, normalno da Genk ima prednost i da je favorit. Možda i puno veći favorit od utakmica koje je odigrao u takvoj situaciji, ali i takve utakmice znaju biti jako komplicirane. Poslije prve utakmice sam rekao kako smo zaslužili pobjedu, zbog fantastične igre u drugom poluvremenu i prilika koje smo imali", kazao je Ivković iz Belgije u najavi ogleda.