DINAMO PROSLAVIO NASLOV PRVAKA NA PRAZNOM MAKSIMIRU: / Majer s dva sjajna poteza riješio Toplakov Varaždin

Lovro Majer zabio je prvi, a asistirao za drugi pogodak. Dinamo je pobjedom proslavio naslov prvaka na svom stadionu

24.7.2020.
20:45
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Dinamo je pobjedom nad Varaždinom 2:0 na raznom Maksimiru potvrdio naslov prvaka. Modri su sjajnom partijom Lovre Majera stigli do pobjede i tako ipak u lijepom tonu završili sezonu u kojoj su na kraju upali u rezultatsku krizu.

Dinamo je ispočetka krenuo puno bolje od Varaždina, a uskoro je stigao i zaslužen gol koji je u 9. minuti zabio Lovro Majer.

Potkraj prvog poluvremena Ćuže je riješio utakmicu. U 42. minuti Majer mu je asistirao iz kornera, a napadač Dinama nije imao težak posao i pogodio je za udvostručenje modrog vodstva na praznom Maksimiru. Bila je to svojevrsna poetska pravda za Ćužea koji je nekoliko minuta ranije zabio, ali je njegov asistent Marin bio u zaleđu.

LEGENDARNI HAJDUKOVAC S BILIĆEM JE KROJIO MOMČAD KOJOJ SE DIVE ENGLEZI: /

'O Slavenu ne volim pričati...'

Skromna proslava

U drugom je dijelu Varaždin krenuo nešto žešće, ali nedovoljno da bi priprijetio Dinamovom vodstvu. Valja izdvojiti još jedan sjajan potez Majera koji je zatresao vratnicu u 60. minuti. udarcem s 20-ak metara te Drožđekovu bombu iz slobodnog udarca koja je prohujala preko gola Zagorca.

Dinamo je ovom pobjedom potvrdio 21. naslov prvaka pri čemu treći u nizu.

Dodjela pehara i medalja bila je skromna i brza zbog epidemioloških mjera, ali i činjenice da u 21.05 počinje utakmica između Gorice i Slavena Belupa. Pehar novom starom prvaku predao je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) Davor Šuker.

36. kolo Prve HNL

Stadion Maksimir, Zagreb, 18:55

Dinamo - Varaždin 2:0

DINAMO: Zagorac, Stojanović, Šutalo, Moubandje, Daničić, Ćuže, Majer, Ivanušec, Marin, Kulenović

VARAŽDIN: Nevistić, Tkalčić, Stolnik, Rodin, Mamić, Kolarić, Senić, Đurasek, Petković, Obregon, Drožđek

FT Gotova je utakmica. Dinamo slavi naslov prvaka!

75' Za Dinamo je u igru umjesto Majera ušao Tomislav Duvnjak koji debitira sa 17 godina za prvu momčad Dinama.

68' Odličan pokušaj Drožđeka, njegov udarac silovito je išao prema rašljama Zagorca, ali nije bio dovoljno precizan da uđe u gol. Kao što smo već naglasili, Varaždinci su u nastavku jako dobri.

60' Varaždinci se dižu, igraju bolje, no Dinamo prijeti preko Majera koji je s 20 metara pogodio stativu. Sjajan je to bio udarac, ali samo malo neprecizan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme.

42' Evo sad i pogotka Ćužea. Majer mu je asistirao iz kornera, a napadač Dinama pogodio je za udvostručenje modrog vodstva na praznom Maksimiru.

33' Ćuže trese mrežu, ali dignuta je zastavica. Pomoćni sudac ispravno je procijenio da je asistent za taj pogodak Antonio Marin bio u zaleđu.

21' Dinamo je nakon pogotka preuzeo inicijativu, očito je da modra momčad želi što prije zabiti i drugi pogodak.

9' Vodi Dinamo 1:0. Gol je zabio Lovro Majer! Ofenzivni veznjak Dinama najprije je tukao glavom, skinuo je taj njegov pokušaj Nevistić, ali odbila se lopta Majeru točno na nogu i pogodio je za rano vodstvo Dinama 1:0.

1' Počela je utakmica.

Kroz koronu i vruće ljeto stigli smo do kraja HNL-a. U posljednjem kolu nikad zanimljivija utakmica koja nema rezultatski značaj između Varaždina i Dinama pokazat će tko je beg, a tko cicija, bar što se trenerskog dijela tiče.

Dinamo je u krizi i s uvjerljivo najjačom momčadi u ligi ne mogu se sastati s dobrim rezultatom otkad je nastavljena sezona. Osigurali su naslov prvaka, no brojne turbulencije koje su prouzrokovale trenerske smjene dovele su klub u nezgodnu poziciju.

Zoran Mamić će morati "dodati gas" ako misli ovu sezonu završiti u lijepom svjetlu jer ga s druge strane čeka probuđeni i motivirani Toplakov Varaždin koji je totalna suprotnost Dinamu otkad je HNS dignuo koronarampu.

Varaždinci su najugodnije iznenađenje i eventualnim bi bodom ili bodovima protiv Dinama podignuli svoj status i samopouzdanje za sezonu koja slijedi.