DINAMO - ŠIBENIK 3-0 / Visoka pobjeda Dinama popraćena sjajnom večeri Brune Petkovića i čistom mrežom

Tekstualni prijenos utakmice Dinamo - Šibenik mogli ste pratiti na portalu Net.hr

6.11.2022.
16:31
Marko Prpic/PIXSELL

U posljednjem susretu 16. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pred 4.500 gledatelja pobijedio Šibenik sa 3-0 ostvarivši 12. pobjedu ove sezone.

Hrvatski prvak je rutinski stigao do pobjede, a golove su zabili David Mina (11-ag), Josip Drmić (35) i Bruno Petković (70).

"Modri" su ozbiljno i maksimalno motivirano ušli u susret i u već u 30. sekundi su mogli do prednosti. Opalio je Josip Drmić sa 25 metara i pogodio prečku. Nije se dugo moralo čekati na prvi gol. Bočkaj je u 11. minuti ubacio s lijeve strane, Petković je pucao glavom, Rogić obranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Mina pogodivši vlastitu mrežu.

Sjajna igra

Pet minuta kasnije Drmić je imao novu priliku, ali je ovoga puta njegov udrac obranio Lovre Rogić. Ipak, u 35. minuti Drmić je pogodio za 2-0. Bio je to njegov prvi gol u HNL-u nakon 2. kola i gostovanja u Koprivnici 23. srpnja. Ivanušec je proigrao Petkovića na desnoj strani, a on je ubacio oštro u sredinu do Drmića koji je klizećim startom zabio za 2-0. Provjeravalo se moguće zaleđe asistenta Petkovića, no zaleđa nije bilo i pogodak je priznat.

U 50. minuti domaćin je bio korak do trećeg gola, ali je Dario Špikić loše pucao. Šibenik je mogao smanjiti u 67. minuti, Karlo Špeljak je izašao sam ispred Livakovića, ali je loše reagirao i Livaković je obranio njegov pokušaj.

34. kolo: Dinamo - Šibenik

Tri minute kasnije Dinamo je razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Oršić je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, Baturina je pustio loptu kroz noge do Petkovića koji je zabio svoj osmi gol ove sezone za konačnih 3-0.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 38 bodova, Hajduk je drugi sa četiri boda manje, ali i utakmicom više, dok Osijek na trećem mjestu ima 27 bodova. Varaždin je ostao peti sa 22 boda, dok se Rijeka popela na sedmu poziciju sa 15 bodova.

UŽIVO

SuperSport HNL, 16. kolo

Zagreb, stadion Maksimir

Dinamo - Šibenik 3:0

Dinamo: Livaković, Moharrami, Perić, Šutalo, Bočkaj, Ivanušec, Mišić, Špikić, Oršić, Petković, Drmić

Šibenik: Rogić, Mesa, Matić, Perić, Matić, Haruki, Rom, Kreković, Mina, Špeljak, Vidović

91' Burgui lijepo plasira udarac, Livaković sigurno brani.

90' Dvije minute sudačke nadoknade su pred nama.

83' Izlaze Špeljak i Kreković, a u igri su Koprivnik i Burgui.

78' Menalo je zadnja izmjena Ante Čačića, Bočkaj će preseliti na klupu.

75' Dobra prilika za Šibenik, lopta je već prošla Livakovića, no sa crte čisti Josip Šutalo.

73' Ulaze Ademi i Bulat, travnjak napuštaju Mišić i Ivanušec.

69' Oršić je dodao, Baturina elegantno propustio loptu, a Petković zabija u sami kut gostujućeg gola.

68' U igri su Baturina i Ljubičić umjesto Drmića i Špikića.

67' Prijeti Karlo Špeljak, najmlađi igrač Šibenika je šutirao nakon sjajne kombinacije, ali samo u blok Mišića.

65' Nova prilika za Špeljaka, unutar dvije minute, dvije velike prilike za Špeljaka, Livaković je prevario igrača Šibenika i uzeo mu loptu.

63' Šibenik je imao dobru priliku iz kontranapada, Špeljaka blokira Šutalo.

61' Opsadno stanje pred golom Šibenika, Drmić je prvi potegao, odbilo se do Ivanušeca, nove dvije obrane za Lovru Rogića.

59' Ivanušec je zaljuljao Roma i pucao preko vrata

58' Mišić je potegnuo sa 18 metara, sjajna intervencija golmana gostiju.

54' Japanac Arai je udarcem s distance nokautirao Josipa Šutala. Stoper je nastavio utakmicu.

53' Josip Mišić se našao u dobroj prilici, no iz teškog kuta je pucao na vrata umjesto ubacio u sredinu.

51' Bernardo Matić se našao u prilici pred vratima Dinama, no s pet metara Livaković hvata živu loptu.

50' Nevjerojatan promašaj Špikića u izglednoj prilici, Ivanušec ga je sjajno pronašao, ali krilni napadač šalje loptu daleko od vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme je završeno.

41' Bruno Petković puca sa dvadesetak metara, odlazi preko vrata. Odlično mu leži ova pozicija iza Drmića, može pokazati svu svoju raskoš nogometnog talenta.

35' Prekrasna akcija Modrih, Petković sjajno odigrava za Drmića koji je poklopio loptu na drugoj stativi i prekinuo tri i pol mjeseca dugu HNL apstinenciju od zabijanja.

32' Spremao se dugo Ivanušec na udarac, imao je vremena, no nije mu sjela lopta.

31' Pokušava opet Oršić izvana, završava u čvrstom bloku Šibenčana.

26' Mišić je ubacio s lijeve strane za Petkovića koji glavom puca visoko preko gola. Odličan skok Petkovića, ali bio je potpuno neprecizan.

24' Špikić zabija škaricama nakon asistencije Bočkaja, ali lopta je prešla granice igrališta pri dodavanju.

22' Probao je Oršić, samo korner za Modre.

19' Tek sada prvi prekršaj na utakmici, igra se u jakom ritmu.

15' Nova sjajna intervencija Rogića, obrnaio je Drmiću, koji baš ne uspijeva postići toliko željeni gol. Nakon toga je pokušao i Oršić, otišlo je preko vrata.

10' Petković je pucao glavom, Rogić sjajno brani, ali pogađa Marcosa Minu u glavu, te lopta završava u mreži.

9' Prva ozbiljnija situacija za Šibenik, Leon Kreković je pobjegao preko krila Dinamovoj obrani, a Livaković skida jedan na jedan situaciju.

7' Tri brza dodavanja Dinamovaca, Ivanušec se sjajno našao u prilici, ali je pucao u vratara Rogića.

1' Samo nakon dvadeset sekundi, Petković je prekrasno odigrao petom za partnera u napadu, Drmića, koji je pucao sa 25 metara i zatresao okvir gola. Strašno opasan udarac.

1' Počela je utakmica na Maksimiru!

________________________________________________________________________

Trener gostiju Mario Cvitanović srdačno se pozdravio sa cijelom klupom Dinama.

16.30 Stigli su sastavi, u napadu Dinama će od prve minute zaigrati i Bruno Petković i Josip Drmić.

Nogometaši aktualnog hrvatskog prvaka i vodeće momčadi u domaćem prvenstvu, zagrebačkog Dinama, u nedjelju će na svom terenu u sklopu 16. kola HNL-a odmjeriti snage sa Šibenikom.

NAJBOLJI STRIJELAC HNL-a /

Livaja je zabio svoj 50. gol za Hajduk: '77 nastupa i beskonačno emocija'

Prva je to utakmica za Dinamo nakon ispadanja iz Europe i u njoj će se pokušati vratiti na pobjedničke staze u HNL-u i prekinuti loš niz te povećati prednost na vrhu tablice. Modri su, podsjetimo, u posljednja dva kola odigrali neodlučeno s Hajdukom i izgubili od Osijeka.

"Uvijek su te utakmice protiv Šibenika tijesne, pogotovo na njihovu terenu. Oni imaju veliki motiv, očekujem zaista požrtvovnu momčad Šibenika, discipliniranu, odgovornu koja će učiniti sve da nas limitira. Trebat će nam dosta siline, ali i mirnoće i koncentracije u realizaciji", rekao je u najavi utakmice trener Modrih Ante Čačić.

Šibenik je u još gorem rezultatskom nizu u HNL-u i već 12 utakmica ne zna za pobjedu u HNL-u.

"Nakon dva tjedna visokog intenziteta, uslijedio je jedan duži tjedan u kojem smo imali vremena pripremati neke stvari te se nadam da će to poručiti određeni uspjeh. Imamo i problema s kadrom, neki nedostaju zbog ozljeda , a neki su suspendirani zbog žutih kartona, te će ova utakmica sigurno biti prilika za mlade energične igrače. Vjerujem u svoje igrače, naporno su radili i trenirali. Nema puno filozofije, treba izaći na teren s pozitivnim stavom, hrabro i ustrajno, željno dokazivanja", izjavio je trener Šibenika Mario Cvitanović.