POŠTENA PODJELA / Zanimljivo na Maksimiru: Nemoćni Osijek poveo iz prve prilike, Petković briljantnim slobodnjakom postavio konačnih 1:1

Dinamo i Osijek su podijelili bodove

5.3.2023.
16:26
Pixsell

U posljednjem susretu 24. kola SuperSport HNL-a Dinamo i Osijek su pred 5.100 gledatelja na stadionu Maksimir odigrali 1-1. Gosti su poveli u 55. minuti golom Ramona Miereza, a izjednačio je Bruno Petković sedam minuta kasnije.

RUŽE SU CRVENE, BAKLJE SU SKRIVENE /

'Dečki u crnom' zapalili Sjever: Pogledajte spektakularne kadrove s Maksimira

Dinamo je ovim rezultatom povećao prednost na ljestvici, sada ima 12 bodova više od Hajduka, dok je Osijek, pod vodstvom novog trenera Borimira Perkovića, osvojio važan bod na neugodnom gostovanju.

Prvo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 11. minuti, kada je Dario Špikić nakon ubacivanja Brune Petković svladao Marka Malenicu, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu i označio zaleđe.

Tri nepriznata pogotka

U 27. minuti je ponovo poništen gol Špikiću. Nakon ubačaja iz kornera Josip Mišić je vratio na drugu stativu, a Špikić glavom zabio u gol. Međutim, još jednom je bio u zaleđu. Tri minute kasnije Špikić je probio po desnoj strani i odlično proigrao za Martina Baturinu koji je iz izgledne situacije promašio gol.

Prvu priliku u nastavku gosti su pretvorili u vodstvo. Vedran Jugović je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Mile Škorića koji je vraća na gotovo 16 metara za Ramona Miereza, a Argentinac je lijepo nogom naciljao sam kut i lopta je uz vratnicu završila u mreži.

Dinamo je izjednačio u 62. minuti majstorijom Brune Petkovića koji je pogodio iz slobodnog udarca poslavši loptu ispod Osječana koji su skočili u "živom zidu". U 66. minuti "modri" su mogli okrenuti rezultat, pucao je Baturina s ruba kaznenog prostora, ali je Malenica sjajno reagirao.

U 67. je do drugog gola mogao i Petković, ali je Žaper "počistio" ispred praznog gola. U 69. minuti Ljubičić je probio lijevu stranu, Barišić je startao na loptu, a sudac Strukan je u prvi trenutak pokazao na bijelu točku. No, Ljubičić je sam pokazao da nije bilo kontakta. U 76. minuti je gostima pomogla i greda, nakon odličnog udarca Luke Ivanušeca.

U 83. minuti Lovrić je sjajno uposlio Miereza koji je fantastično pogodio za 2-1, no i Argentinac je bio u minimalnom zaleđu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 56 bodova, Hajduk je ostao na 44, dok je Osijek treći sa 36 bodova. Lokomotiva je osma sa 28 bodova, a zadnje dvije pozicije drže Šibenik sa 20, i Gorica sa 13 bodova.

UŽIVO

SuperSport HNL

Dinamo - Osijek 1:1

(Petković 62'/ Mierez 55')

Sastavi:

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić - Ademi, Mišić - Špikić, Baturina, Ivanušec - Petković

Osijek (4-2-3-1): Malenica - Barišić, Škorić, Cheberko, Jurčević - Jugović, Žaper - Omerović, Caktaš, Živković - Mierez

-------

Kraj! Podjela bodova na Maksimiru!

90' - Sudac je dodao pet minuta nadoknade

83' - Osijek je zabio pogodak za 2:1, ali je Mierez bio u zaleđu prilikom dodavanja Lovrića

76' - Ivanušec je sada pogodio gredu!

62' - GOOOOOL! Nije Osijek dugo bio u vodstvu! Petković se sjajno snašao, pucao je po podu iz slobodnog udarca i pogodio za 1:1! Imamo utakmicu!

55' - GOOOOOL! Mierez je šokirao Maksimir i doveo do sad slabašni Osijek u vodstvo!

46' - Bulat je zamijenio kapetana Ademija na početku drugog dijela

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena u Maksimiru

39' - Osijek je sada imao prvi korner na susretu, ali ništa od svega

30' - Velika prilika za Dinamo! Špikić je probio stranu, ubacio do Baturine koji je slabo pucao, a njegov pokušaj čisti Barišić s linije

27' - Opet je Špikić zabio, ovoga puta je asistirao Mišić, ali ponovno - zaleđe

20' - U prvih 20-ak minuta Osijek nije napravio ništa konkretno, Dinamo pritišće, ali bez pravih prilika

11' - Krasno je ubacio Petković, Špikić je zakucao loptu u gol, ali je sudac označio zaleđe. Ništa od svega

5' - Dinamo je dobro krenuo u utakmicu

1' - Počela je utakmica na Maksimiru!