PALO JE SEDAM POGODAKA / Golijada kakva se ne pamti: Lokomotiva na krilima Aliyua srušila Hajduk u utakmici sezone na Poljudu

Lokomotiva je srušila Hajduk na Poljudu

5.3.2023.
13:41
Miroslav Lelas/PIXSELL

U susretu 24. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je u sjajnom dvoboju na Poljudu pred 13.500 gledatelja pobijedila Hajduk sa 4-3. Bila je to fantastična utakmica sa sedam golova i nizom prilika na obje strane. Lokomotiva je povela 2-0, domaćin je uspio izjednačiti, a potom smo u "ludoj" završnici vidjeli još tri gola za pobjedu "lokosa".

Drama na Poljudu /

Prvo su 'torcidaši' digli bombastičnu poruku baš negdje kad su dobili gol, a nakon bolnog poraza šokirali su svoje igrače rijetko viđenim potezom

Lokomotiva je povela u 12. minuti u prvom pravom naletu. Sjajan posao odradio je Branimir Cipetić po desnoj strani, ubacivši pred vrata do Vladana Bubanje koji je poslao loptu pored Ivana Lučića.

U 28. minuti stigao je novi udar za navijače Hajduka. Obrana splitskog kluba je "zaspala", Ibrahim Aliyu se probio po lijevoj strani, a potom u sredini uposlio Luku Stojkovića koji je pogodio za 2-0 "lokosa" niti nakon pola sata igre na Poljudu.

Spektakl za pamćenje

Novi šok je uslijedio u 37. minuti, Silvio Goričan je nakon ubačaja s desne strane postigao i treći gol za goste, međutim sudac Patrik Kolarić je nakon pregleda VAR snimke dosudio zaleđe.

Samo tri minute kasnije Hajduk se vratio u život. Agustin Anello je na korner zastavici sjajno prošao Cipetića, ubacio pred vrata gdje se najbolje snašao Jan Mlakar smanjivši na 2-1.

Do kraja poluvremena Lokomotiva je imala još jednu sjajnu priliku. Awaziem je pred svojim golom promašio loptu, Aliyu se dobro zagradio, izašao ispred Lučića i pucao, ali je Hajdukov vratar sjajno reagirao.

Hajdukov trener Ivan Leko je u poluvremenu napravio dvije zamjene, izašli su Marco Fossati i Anello, a ušli Yassine Benrahou i Emir Sahiti i domaćin je zaigrao daleko bolje.

Splićani su uspjeli izjednačiti u 66. minuti, Mateo Marić je u kaznenom prostoru oborio Marka Livaju, a najbolji igrač Hajduka je sigurno zabio s bijele točke za 2-2. U 71. minuti Hajduk je mogao okrenuti rezultat, Livaja je promiješao zagrebačku obranu i pucao s desetak metara, no udarac mu je blokirao suigrač Nikola Kalinić.

I kada se već činilo kako bi Hajduk mogao do preokreta, Lokomotiva je zabila i treći gol. Nikola Čavlina je ispucao loptu, Sandro Kulenović je prebacio glavom do mladog Luke Vuškovića koji je promašio loptu i tako gurnuo Aliyju u sjajnu priliku. Napadač Lokomotive je izašao sam ispred Lučića i zabio.

Samo četiri minute kasnije vidjeli smo sličnu akciju. Ponovo je Čavlina ispucao loptu, Kulenović je još jednom bio najviši u skoku prebacivši loptu do Aliyju koji je pobjegao splitskoj obrani i zabio za velikih 4-2.

Tračak nade Hajduku donio je Benrahou u 89. minuti smanjivši na 3-4, no za novi povratak više nije bilo niti snage niti vremena.

Kasnije se još sastaju Dinamo i Osijek.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 55 bodova, Hajduk je ostao na 44, dok je Osijek treći sa 35 bodova.

Lokomotiva je osma sa 28 bodova, a zadnje dvije pozicije drže Šibenik sa 20, i Gorica sa 13 bodova.

UŽIVO

SuperSport HNL 24. kolo

Hajduk : Lokomotiva 3:4

(Mlakar 40' , Livaja 66', Benrahou 89'/ Bubanja 12', Stojković 28', Aliyu 83', 87')

---------------------------------------------------

HAJDUK: Lučić - Anello, Vušković, Awaziem, Melnjak - Fossati, Grgić - Pukštas, Krovinović, Mlakar - Livaja

LOKOMOTIVA: Čavlina – Cipetić, Mersinaj, Žilinski, Pivarić - Bubanja, Marić – Aliyu, Kačavenda, Goričan – Stojković

Kraj! Spektakularna utakmica na Poljudu i velika pobjeda Lokomotive"

89' GOOOOL! Benrahou j epobjegao i zabio svoj prvijenac u dresu Hajduka! Kakva golijada na Poljudu, 4:3 za Lokose

87' GOOOOL! Aliyu zabija svoj drugi pogodak na susretu! Ista akcija kao i kod prethodnog gola i Lokomotiva vodi 4:2!

83'GOOOOOL! Čavlina je ispucao jednu dugu loptu, koju su proslijedili do Aliyua, Vušković je pogriješio te je igrač Lokosa sam istrčao pred Lučića i pogodio za 3:2!

81' Sada se pomoć ukazivala Goričanu, koji je ubrzo napustio teren, a zamijenio ga je Pivarić

75' Aliyu je sada zatresao mrežu, ali vanjski dio

71' Livaja se našao u sjajnoj prilici, ali njegov pokušaj je blokiran u posljednji trenutak! Ovo je bilo blizu

70' Probao je sada Stojković iz daljine, ali pokraj gola

66' GOOOOOL! Kazneni udarac za Hajduk! Livaja je srušen u kaznenom prostoru, on je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:2!

52' Ostao je sada ležati jedan igrač Hajduka, ali se ubrzo pridigao

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog dijela.

45+5' Livaja s pet metara puca u blok gostiju.

45+3' Stojković puca, brani Lučić.

45+2' Velika prilika za Aliyua, Awaziem je pogriješio, a Lučić spašava Hajduk velikom obranom.

45+1' Aliyu je promašio glavom udarac iz blizine, nakon još jedne kontre.

40' Anello je krasnim driblingom izbacio Cipetića, a Mlakar je poentirao za smanjenje prednosti gostiju.

38' Torcida se dere: ‘Igrajte pi***ce‘

36' Goričan se našao na drugoj stativi i pogodio za 3:0 potpuno nečuvan. Gol se provjeravao na VAR- u i poništen je zbog zaleđa.

35' Prijeti Krovinović iz slobodnjaka sa 25 metara, brani Čavlina.

34' Javna opomena za kapetana gostiju, Marića.

28' Lokomotiva povećava svoju prednost, Stojković zabija nakon kontranapada.

27' Posjed lopte je 60:40 na strani gostiju iz Zagreba.

23' "Vruća srca, hladne glave, tako to rade mangupčine prave, ugledajte se na juniore!", to je poruka Torcide igračima Hajduka.

19' Grgić je imao priliku sa dva metra iz teškog kuta, no trese krivi dio mreže.

15' Stojković odapeo sa 20- ak metara, no odlazi lopta pored stative.

12' Bubanja zabija za rano vodstvo gostiju, Cipetić je ubacio s boka, a Bubanja se sjajno snašao.

9' Krovinović je dubinskom loptom našao Anella, no ovaj se nije baš snašao.

5' Traje početno ispitivanje snaga, bez prijetnji s obje strane.

1' Počela je utakmica u suncem okupanom Splitu.