DINAMOV 17-GODIŠNJI TALENT POGODIO ZA POBJEDU: / Bjelica ga bacio u vatru. a on mu donio važne bodove

2.11.2019.
16:45
Goran Stanzl/PIXSELL

Prva HNL, 14. kolo

Dinamo Zagreb - Inter Zaprešić 1:0

Dinamo je odradio dobar posao uoči utakmice protiv Šahtara na Maksimiru u srijedu. Modri su se u prvom dijelu mučili, ali su uipak uspjeli stići do pogotka u nastavku.

Junak susreta bio je 17-godišnji stoper Joško Gvardiol koji je u 49. minuti bio najbolje postavljen u Interovom kaznenom prostoru te zabio za pobjedu Modrih 1:0.

Obrana Intera odolijevala je napadima Dinama sve kada je nakon pogreške vratara Intera Freliha loptu s dva metra u mrežu proslijedio Gvardiol i zabio svoj prvijenac u tek trećem nastupu za seniorsku momčad.

Modri su u u ovoj utakmici mogli doći i do većeg vodstva, ali jednostavno nije dao lopti u gol vratar Intera Frelih.

Zaprešićani gotovo da nisu bili nikakva prijetnja Modrima koji u ovom trenutku bježe drugoplasiranom Hajduku četiri boda. Inter je ostao sedmi sa 11 bodova.

FT Gotova je utakmica na Maksimiru. Dinamo je osvojio sva tri boda pogotkom 17-godišnjeg stopera Joška Gvardiola.

75' Dinamo i dalje napada, no vratar Intera Frelih ne da lopti u mrežu. Prilike su nanizali, Šitum, Leovac i na kraju Oršić, ali čuvar mreže Zaprešićana je na visini zadatka.

60' Neće Dinamo sad bezglavo srljati kad imaju vodstvo. Modrima se nikamo ne žuri.

49' Dinamo vodi 1:0. Mladi Joško Gvardiol zabio je nakon kornera. Kakva utakmica za mladog 17-godišnjeg Dinamovog talenta.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru.

HT Stigli smo do poluvremena. U prvih 45 minuta Dinamo je mogao do vodstva, ali uspjeli su se nekako gosti obraniti od njihove navale. Očekuje nas zanimljivih drugih 45 minuta.

25' Dinamo tuče iz svih oružja, ali ne uspjeva hrvatski prvak još uvijek slomiti gostujuću momčad. Frelih je skinuo nekoliko lopti uključujući i sjajan volej Leovca koji je umao završio u mreži. Zna se tko je zasad igrač utakmice...

10' Nenad Bjelica danas je zaigrao s dvojicom relativno nepoznatih igrača u svojoj momčadi. Riječ je o stoperu Jošku Gvardiolu i zadnjem veznom Marku Gjiri.

2' Odlična šansa na samom početku utakmice. Petković je dao loptu za Šituma petom, ali Šitum ju je lansirao preko vrata Intera.

1' Počela je utakmica na Maksimiru.

Zagrebački Dinamo pred okrašaj sa Šahtarom u srijedu mora preskočiti jednu prepreku u prvenstvu. ta prepreka je nekadašnji "div iz predgrađa", a danas tek borac za opstanak u ligi iz predgrađa Inter Zaprešić.

Nenad Bjelica morat će biti mudar u kombiniranju sastava jer mora odmoriti najvažnije igrače za vjerojano ključnu utakmicu u Ligi prvaka. Usprkos tome, trebala bi ovo biti samo lagana šetnja za Dinamo koji je u prvenstvu zauzeo prvu poziciju.