Hajduk lakoćom slavio protiv Bilogore: Bijeli domaćinima utrpali četiri komada

Tijek utakmice šesnaestine finala Kupa mogli ste pratiti uživo na Net.hr

Bilogora - Hajduk

0-4

Bilogora 91: Gavranović - Guedes, Hajdarović, Majtanić, Plavšić - Ostrman, Horvat - Pleić, Kunštek, Škojo - Moreno

Hajduk: Kalinić - Sigur, Šarlija, Elez, Hrgović - Capan, Pukštas - Dajaku, Benrahou, Biuk - Antunović

Hajduk je u šesnestini finala Kupa na gostovanju kod Bilogore slavio 4-0 te tako nastavio pozitivan niz nakon što je slavio i u prvenstvu protiv Dinama (1-0) u najvećem derbiju na Maksimiru.

JEDVA ČEKAJU /

Da mogu, proglasili bi praznik! Grubišno Polje sve pripremilo za Hajduk, ali dočekalo ih veliko razočaranje

Bijeli su od početka u šarenom sastavu zauzeli teren u Grubišnom Polju. Antunović je u petoj minuti izborio jedan slobodni udarac na nekih 20 metara iskosa s lijeve strane, Benrahou pokušao nešto između udarca i ubačaja, no lopta je sve pretjela i otišla u aut. Biuk se u 12. minuti našao sam na drugoj stativi nakon ubačaja s desne strane, ali loše je zahvatio loptu glavom i propala je dobra prilika za Hajduk. Minutu kasnije uzvratili su domaćini. Moreno je pobjegao obrani Hajduka, iskosa je pucao, ali Kalinić je to obranio i odbio u korner. Sigur je u 20. minuti lijepo proigrao Biuka, ali njegov udarac s nekih 14 metara obranio je Gavranović i odbio u stativu.

Gosti su uspjeli probiti hrabre domaćine u 24. kada je Biuk s lijeve strane ubacio nisku loptu u sredinu, a Benrahou niskim udarcem pogodio u donji desni kut. Sjajnu šansu imao je Hajduk u 33., ali vidjeli smo i fantastičnu obranu Gavranovića. Nakon ubačaja s lijeve strane, Antunović je promašio loptu na prvoj stativi, ali na drugoj je nečuvan bio Pukštas čiji udarac s nekih šest metara čudesno je obranio Gavranović. Antunović je u 44. odlično skočio i pogodio prečku, a do kraja prvog poluvremena nije se mijenjao rezultat.

Hajduk je od početka drugog poluvremena krenuo po drugi gol koji bi ga stavio u opušteniju situaciju, a do toga je i doašo u 53. minuti kada je nakon velike gužve i pravog flipera pred golom domaćina najspretniji bio Šarlija i s tri metra uspio ugurati loptu u mrežu. Samo tri minute kasnije zabio je i Antunović. Nakon lijepe akcije Benrahoua i Pukštasa koji su u dva poteza izbacili protivničku obranu, mladi je napadač Hajduka rutinski poslao loptu u mrežu. Nastavio je Hajduk dalje lakoćom održavati prednost, a Torcida je u 70. minuti zapalila nekoliko baklji zbog čega je susret prekinut na nekoliko minuta. Melnjak je u 82. krasnim lobomk s lijeve strane zabio i četvrti gol za, na kraju, uvjerljivu pobjedu Hajduka.