HAJDUK U ČETVRTFINALU KUPA / Bijeli deklasirali Belišće; hat-trick Livaje, Hajdukova mlada zvijezda zabila dva gola

Utakmicu Belišća i Hajduka u Hrvatskom kupu mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr od 15 sati

26.10.2021.
15:49
Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrtfinale Kupa uvjerljivom 5-1 (2-1) gostujućom pobjedom protiv trećeligaša Belišća.

OSIJEK IZBORIO ČETVRTFINALE KUPA /

Hrabri Rudeš ipak pao. Mierez konačno prekinuo golgetersku sušu, Fiolić prekrasno zabio glavom

Trostruki strijelac za Hajduk bio je Marko Livaja (4, 56, 68), dva gola je dodao Marin Ljubičić (35, 58), dok je jedini pogodak za domaće postigao Silvio Anočić (5).

'Ludi' početak

Već nakon prvih pet minuta igre oba sastava su zatresla suparničku mrežu. Hajduk je poveo u 4. minuti kada se u gužvi pred domaćim vratima najbolje snašao Livaja i dva metra pogodio vrata. Čim se krenulo s centra Anočić je uzeo loptu, sjurio se prema gostujućem kaznenom prostoru te potom preciznim prizemnim udarcem svladao Subašića kojemu je ovo bio prvi nastup u nekoj službenoj utakmici nakon gotovo dvije godine. Vratar "vatrenih" sa svjetskog prvenstva u Rusiji posljednji je put među vratnicama u službenoj utakmici stajao još u peosincu 2019. u dvoboju Monaca i Lillea, dok je posljednji službeni nastup za Hajduk prije ovoga imao u prosincu 2011.

Uslijedio je pritisak Hajduka koji je urodio plodom u 35. minuti kada je Ljubičić nakon dodavanja Sahitija preciznim udarcem sa 15-ak metara svladao Stanića.

Uraganski početak 2. dijela

U nastavku je Hajduk vrlo brzo stvorio osjetnu prednost, u 56. minuti Livaja je iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio za 3-1, dvije minute potom Livaja i Čalušić su odigrao odličan dupli pas nakon kojega je Livaja pronašao nečuvanog Ljubičića kojemu nije bilo teško s tri metra povisiti na 4-1. Konačni rezultat svojim trećim golom Livaja je postavio u 68. minuti nakon dodavanja Sahitija.

Hajduk se tako pridružio Osijeku koji je ranije u utorak osigurao četvrtifinale 2-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv trenutačno drugoplasiranog sastava Druge HNL Rudeša. Osijek su među posljednjih osam odveli Ivan Fiolić (55) i Ramon Mierez (71).

________________________________________________________________________________

Belišće - Hajduk 1:5 ( Anočić 6'; Livaja 4', 56', 69', Ljubičić 35')

Belišće: Stanić, Salapić, Anić, Radovanović, Anočić, Jurič, Vinogradac, Poljak, Kovačić, Damjanović, Pačar

Hajduk: Subašić, Ćalušić, Katić, Simić, Čolina, Atanasov, Sahiti, Lovrencsics, Livaja, Biuk, Ljubičić

90' Kraj utakmice, Hajduk je pobijedio 5:1 i prošao u četvrtfinale Kupa.

85' Bijeli kontroliraju zbivanja na terenu i utakmicu mirno privode kraju.

76' Smirila se utakmica. Treneri su napravili nekoliko zamjena i tempo igre je, očekivano, pao.

69' GOL Hajduk je zabio i peti pogodak, Livaja je stigao do hat-tricka.

58' GOL! Hajduk je ponovno zabio. Sada je pogodio Ljubićić kojemu je to, baš kao i Livaji, drugi pogodak u susretu.

56' GOL Hajduk je povećao vodstvo na 3:1, svoj drugi pogodak zabio je Livaja iz aslobodnos udarca s 25 metara.

46' Gustafsson je napravio jednu promjenu. U svlačionici je ostao Čolina, a umjesto njega je ušao Melnjak.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

35' Novo vodstvo Hajduka! Marin Ljubičić kapitalizirao je bolju igru Hajduka u posljednjih 20-ak minuta. Namjestio se na lijevu nogu i neobranjivo poslao loptu u Stanićevu mrežu.

32' Dobar udarac Čalušića nakon polukontre Hajduka, pucao je s nekih 18 metara, ali opet je Stanić na pravom mjestu, spreman za taj udarac.

26' Odlična šanda za Hajduk. Čolina je ubacio na Livaju, a ovaj tukao desnom nogom, ali ispriječio se između lopte i mreže vratar Stanić koji je sjajno obranio taj udarac.

20' Igra se sad samo na polovici Belišća, Hajduk pokušava sve kako bi došao do gola, ali nisu stvorili nikakvu šansu otkad su primili gol.

10' Napada Hajduk sad iz svih oružja, šokirao ih je ovaj ekspresni pogodak Belišća i nastoje se vratiti u vodstvo protiv trećeligaša.

6' Anočić poravnava rezultat odmah u sljedećoj akciji. Potegnuo je ljevicom i pogodio malu mrežicu Subašićevog gola!

4' Marko Livaja zabija za Hajduk. Odbila mu se lopta nakon kornera i nije imao težak posao najbolji igrač Hajduka. Rano vodstvo Hajduka u Belišću.

1' Počela je utakmica.

14:00 - Stigli su sastavi. Kao što vidimo, Hajduk ide s jakim snagama na Belišće, Marko Livaja igra u prvom sastavu, a na golu je od prve minute Danijel Subašić.