PLAVI SLAVE / Dinamo nastavio s pobjedama: Kulenović i Bulat donijeli tri boda u Gorici

0-2

Gorica: Banić - Leš, Maloča, Krizmanić - Mitrović, Pršir, Mrzljak, Štiglec - Lazarov, Rukavina - Vujnović.

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Theophile-Catherine, Perković - Kaneko, Sučić, Mišić, Vidović - Baturina - Petković, Kulenović

TRPAJU /

Bivši dinamovci zabijali u BiH, Rusiji i drugoj engleskoj ligi: Zrinjski dobio mostarski derbi

Dinamo u 30. kolu HNL-a slavio u Gorici 2-0 te tako stigao vodećoj Rijeci na samo dva boda zaostatka.

Plavi su prvi put zaprijetili u 5. minuti kada udarac Baturine s ruba šesnaesterca brani Banić. Gosti su do vodstva stigli u 14. minuti kada je Baturina dao loptu u prostor za Kulenovića, a ovaj je pobjegao obrani domaćina te zabio ispod golmana za 1-0.

Gorica je veliku priliku za izjednačenje imala u 26. minuti kada je Rukavina slomio Ristovskog, pa pucao, no Nevistić mu sjajno brani. Dvije minute kasnije opasno je bilo na drugoj strani kada je obrana domaćina blokirala u posljednji trenutak udarac Vidovića s desetak metara. Dinamo je opet bio opasan u 40. minuti kada je Vidovićev udarac išao točno u Banića.

Prvi pokušaj u nastavku vidjeli smo u 50. minuti kada je udarac Mišića iz daljine otišao daleko od gola. U 53. minuti u dobroj se prilici našao Kulenović čiji udarac iskosa s pet metara odlazi u vanjski dio mreže. Gorica je zaprijetila u 67. kada je Soldo opalio iz daljine daleko od gola. Već u sljedećem napadu Dinamo je mogao do drugog gola. Sučić se odlično oslobodio čuvara i dao loptu kao na pladnju do Kulenovića koji je imao prazan gol pred sobom no pucao je visoko iznad gola.

U 76. minuti nakratko je utakmica prekinuta zbog vatrometa Bad Blue Boysa. Dinamo je pitanje pobjednika riješio u 88. minuti kada je Bulat pogodio s ruba šesnaesterca za 2-0.