TRPAJU / Bivši dinamovci zabijali u BiH, Rusiji i drugoj engleskoj ligi: Zrinjski dobio mostarski derbi

13.4.2024.
18:19
Denis Kapetanović/PIXSELL

Zrinski je u 26. kolu Premijer lige BiH u mostarskom derbiju pobijedio Velež 1-0.

MAJSTORI /

Kovačić i Gvardiol golčinama do prvijenaca za Manchester City u Premier ligi

MAJSTORI /

Jedini gol u 9. minuti zabio je bivši igrač Dinama Mario Ćuže.

Plemići su drugi na ljestvici s 55 bodova, sedam manje od vodećeg Borca, dok je Velež treći s 43 boda.

Šunjić zabio u Championshipu

Ivan Šunjić dočekao je prvi gol sezone u dresu Birminghama i to u pobjedi 3-0 protiv Coventryja u 43. kolu Championshipa.

Zabio je u 41. minuti za 2-0. Prethodno je Thomas zabio autogol u 12. minuti, dok je konačnih 3-0 postavio Stansfield u 59. minuti.

Birmingham je ovom pobjedom izašao iz zone ispadanja te su sada 21. s 45 bodova, dok je Coventry osmi sa 63 boda.

Bivši dinamovci zabijali i u Rusiji

Baltika je u 24. kolu ruskog prvenstva kao gost slavila sa čak 7-1 kod Ahmat Groznog, a golove su zabila i dva bivša dinamovca.

Bivši napadač Plavih Angelo Henriquez zabio je već u 4. minuti za 1-0. Do 11. minute već je bilo 3-0, a strijelci su bili Nascimento i Kovalev.

U 34. minuti zabio je još jedan bivši dinamovac, a kasnije i igrač Rudeša te Varaždina Vitali Lisakovič 0-4. Gosti su do poluvremena preko Nascimenta zabili i peti gol.

Kovačev je u 76. zabio za 1-5, da bi do kraja gosti preko Nascimenta i Kuzmina zabili još dva gola.

Baltika je ovog pobjedom pobjegla s dna ljestvice te su sada 13. s 20 bodova, koliko ima i 14. Ahmat.