MAJSTORI / Kovačić i Gvardiol golčinama do prvijenaca za Manchester City u Premier ligi

13.4.2024.
17:32

Mateo Kovačić i Joško Gvardiol dočekali su prvijence za Manchester City u prvenstvu.

U DOBROJ FORMI /

Odabrao je Hrvatsku ispred Njemačke, a danas zabio već 12. gol ove sezone

Dogodilo se to u 33. kolu Premier lige u pobjedi protiv Lutona 5-1. Igrača se 64. minuti kada je hrvatski veznjak dočekao loptu na 15-ak metara pa ju zakucao u mrežu za 2-0.

Kovačiću je to treći gol za Građane, ali prvi u prvenstvu jer prethodno je zabijao na Svjetskom klupskom prvenstvu te u FA kupu.

Prethodno je City poveo u 2. minuti autogolom Hashioke. Na 3-0 je u 76. minuti povisio Haalanda iz penala. Luton je uspio smanjiti u 81. minuti preko Barkleya. City je u 87. zabio i četvrti gol, a strijelac je bio Doku.

Konačni 5-1 drugim golom u četiri dana za Građane postavio je Gvardiol, koji lijepo zabio s ruba šesnaesterca. Ovo je hrvatskom braniču drugi gol u četiri dana za Građane, nakon što je prethodno zabio i Real Madridu u utorak u Ligi prvaka.

Golove pogledajte ovdje.

City je ovom pobjedom privremeno skočio na vrh ljestvice sa 73 boda, dva više od prvih pratitelja Arsenala i Liverpoola, koji svoje utakmice igraju u nedjelju.