NEZAUSTAVLJIVI KRALJEVI / Uveli stopera da izvede slobodnjak, ovaj zabio i donio Realu preokret. Ancelotti otkrio: 'To je sve ideja mog sina'

Real je nakon velikog preokreta upisao tri boda u La Ligi

15.8.2022.
10:16

Nogometaši madridskog Reala u obranu naslova španjolskog prvaka krenuli su pobjedom 2-1 na gostovanju kod Almerije, a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je drugo poluvrijeme u kojem je njegova momčad napravila preokret.

STRASTVENI DERBI /

Englezi šokirani, nikada nisu vidjeli ovakvog Kovačića. Potpuno je izgubio živce pa urlao na Contea i pomoćnike

Naime, Almeria je povela u 6. minuti utakmice, a strijelac je bio Largie Ramazani. Sve do 61. minute je domaći vratar Fernando Martinez Rubio činio čuda i spašavao svoju mrežu, kad ga je konačno uspio svladati Lucas Vazquez koji je odbijenu loptu poslao u mrežu s desetak metara.

Kada se činilo da Real neće doći do punog plijena, ukazao se defenzivac David Alaba, koji je netom ušao u igru.

Kakav otac, takav sin

U 75. minuti, nakon što je naš Luka Modrić izborio prekršaj na 20-ak metara od gola, Carlo Ancelotti je u igru ubacio Alabu, a austrijski reprezentativac je iz slobodnog udarca i prvog kontakta s loptom pogodio gornji lijevi kut za pobjedu španjolskog i europskog prvaka.

Iako je Alaba sjajan izvođač slobodnih udarac, Ancelotti i njegova klupa sjajno su prepoznali trenutak da uvedu austrijskog reprezentativca. Talijanski strateg je i otkrio priču iza njihova poteza.

"Hijerarhija kod slobodnjaka se zna: Benzema je prvi, nakon njega je na redu Kroos. Međutim, kada je dosuđen slobodnjak za nas blizu kaznenog prostora, Davide je požurio Alabu da uđe u igru i opali po golu. Nije bilo lako reći Benzemi i Kroosu da neće pucati slobodnjak, no Alaba je prenio Davideovu poruku njima i oni su to poslušali".

Davide je inače Ancelottijev sin, koji radi kao pomoćni trener u Realu. Očito jabuka ne pada daleko od stabla, s obzirom na to da 33-godišnjak već sada ima neke sjajne trenerske ideje.